Kde se žije nejlépe? 5 nejlepších zemí pro život

Austrálie a pláž v Perthu

Vždy jste toužili opustit Českou republiku a bydlet se svou rodinou v zahraničí? Splnit si svůj dávný sen a odcestovat za prací? Žít nezávislý život a procestovat celý svět? Možná ještě není pozdě začít své sny realizovat! V každém věku přece můžete změnit svůj život od základů a začít znova jinde. Kde se v dnešní době lidem žije nejlépe, a které země mají nejlepší podmínky pro krásný a bezstarostný život?


Města po celém světě se hodnotí podle tří desítek kritérií v pěti hlavních oblastech, ke kterým patří stabilita, zdravotní péče, kultura a životní prostředí, vzdělání a infrastruktura. Obvykle bodují zejména města střední velikosti v bohatých zemích s menší hustotou populace. Světová centra, ke kterým patří Paříž, Londýn nebo například New York, v žebříčku propadla kvůli vyšší kriminalitě a přetížené infrastruktuře.


Austrálie

Austrálie a jeho největší město Sydney

Rozhodnete-li se odjet do Austrálie, ve vzduchu strávíte víc jak 24 hodin. Rozhodně to však stojí za to. V Austrálii je pořád teplo, a to hlavně během zimních měsíců. Především se ale jedná o zemi, ve které se žije nejlépe na světě. Austrálie je označována za nejšťastnější zemi na světě, a také je vítězem žebříčku Better Life Index, ve kterém se měří kvalita života v nejvyspělejších zemích světa. Pokud se tedy plánujete jednou odstěhovat z České republiky, nejlepší volba, kterou můžete udělat, je australské město Melbourne nebo Sydney. Melbourne je známé především jako město gastronomie, protože bravurně kombinuje širokou škálu národních kuchyní i kulturních tradicí. Sydney je město, které nabízí spoustu zeleně, krásné pláže a slunečné počasí téměř po celý rok. Jedná se o největší město Austrálie, ve kterém žijí asi 4 000 000 obyvatel. Náklady na bydlení jsou zde sice vysoké, ale v porovnání s jinými hlavními městy jsou stále podstatně nižší.


Rakousko

Rakousko a jeho nádherné hory

V roce 2015 se stala Nejlepším městem pro život právě rakouská Vídeň. Tato úchvatná metropole si svou majestátní architekturou a typickou rakouskou kulturou získá na svou stranu snad opravdu každého. Vídeň patří mezi jedny z turisticky nejoblíbenějších destinací na světě. Náklady na bydlení jsou zde přijatelné, míra kriminality nízká a úroveň zaměstnanosti vysoká.


Kanada

Kanada a její vlajka

Kanada je země, kterou si zamiluje snad opravdu každý. Divoká příroda, neskutečně vlídné prostředí a milí obyvatelé. Chcete-li se přestěhovat do Kanady, vyberte si buďto Vancouver nebo Toronto. Obě tato města se velmi rychle rozvíjí a nabízejí svým obyvatelům zajímavé a výhodné podmínky k životu.


Švýcarsko

Švýcarsko a jeho hlavní město

Hledáte-li pro svůj život místo, kde dosáhnete dokonalé harmonie a budete žít v klidu a míru, pak se rozhodně musíte přesunout do švýcarského Zurichu. Zurich je nezvykle čisté a velmi dobře řízené město. Najdete zde více než 50 muzeí a 100 galerií, 2 řeky a malá jezera. Město je bezpečné a kriminalita je zde opravdu nízká. Náklady na život jsou zde sice vyšší, svého rozhodnutí přesunout se do Švýcarska, ale zajisté nebudete litovat.


Japonsko

Typické Japonsko

Japonské Tokio je město mnoha paradoxů. I když zde žije více než 13,3 milionů obyvatel, žije se zde v pocitu míru, klidu a nezvyklé pohody. V Tokiu je dokonalý systém veřejné dopravy, která je čistá, bezpečná a rychlá, takže se vždy bez problémů dostanete tam, kam potřebujete. V tomto městě se dokonale mísí starobylé tradice s moderním způsobem života. Ačkoliv jsou zde náklady na život poměrně vysoké, odpovídají úrovni zdejšího platu.

Čtěte také:  Pět míst, které musíte vidět, než zemřete

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com
Zdroj: Better Life Index,

Mohlo by se vám líbit...