6 způsobů, jak nepřibrat při práci v kanceláři

6 způsobů, jak nepřibrat při práci v kanceláři?

Asi každý by si přál stanout v týmu úspěšného koncernu a získat lukrativní pozici s odpovídajícím platovým ohodnocením. Nejlépe někde v kanceláři. Tady však opatrně! Vysněné sedavé zaměstnání sebou může nést nemalá rizika – stačí malá nepozornost a kila jdou nahoru.


V dnešním světě jsou zdánlivě důležité hodnoty upřednostňovány před těmi bezprostředními. Tak schválně, co stojí za úspěchem? Myslíte si, že to jsou zkušenosti nebo snad peníze? Ani jedno, hlavním předpokladem úspěšného života je energie a dokonale spalující tělo. Bez energie nedokážete vůbec nic a už vůbec ne proměňovat senzační nápady v realitu. Podívejme se na 6 triků, jak nepřibrat v kanceláři a využívat svou tělesnou schránku k maximálnímu výkonu.


Pravidelnost a zase ta pravidelnost

Práce v kanceláři a zvláště pak za počítačovým stolem je celkem nebezpečná, jelikož zapomínáme na pravidelný přísun pitného režimu a taktéž na správnou stravu. Mějte u sebe připravené alespoň dvě dvoulitrové pramenité vody a svou sklenici neustále dolévejte. Vaš tělo musí stále spalovat, nenechte ho vyhasnout!


Topte kvalitním topivem

Představme si lidské tělo jako obrovskou pec, která potřebuje pravidelný přísun otopu. Jakmile do pece začneme vkládat nekvalitní dřeviny, nedostaneme potřebnou výhřevnost. Naprosto stejně funguje i naše tělesná schránka. Zaměřte se proto na zdravější potraviny. Pokud to nemůžete vydržet a pro svačinu si chodíte do obchodu nebo na placený oběd, udělejte si zdravý zeleninový salát doma a peníze s kartou si nechte pěkně v šuplíku. Pak vám nezbude nic jiného, než salát zkonzumovat.


Jak nepřibrat aneb jen do pocitu plnosti

Nesmíte své ohniště zavalit pařezem, ale malými porcemi kvalitního dřeva. V opačném případě oheň přidusíte stejně tak jako své tělo, když se přejíte. Následně bude spalování mnohem těžší a energie potřebná k důležitým rozhodnutím se vytratí v nenávratnu. Jezte pouze do pocitu plnosti, který je jasným signálem k přerušení konzumace. Proto jezte pomalu, ať má tento signál šanci se projevit.


Přestaňte chodit na oběd o pauze

Máte kolem sebe kolegy, kteří se v jídle neostýchají a vám se při pohledu na plné talíře sbíhají sliny? Alespoň v začátcích přechodu na zdravější stravu se zaměřte výhradně na sebe a přestaňte chodit do jídelny. Snězte si svou porci salátu, či dietního krůtího masa pěkně v soukromí. Bez zbytečných otázek, lákavých vůní a přepáleného tuku. Závodní firemní jídelny jsou tou nejhorší volbou k pravidelnému stravování, vyškrtněte je proto ze svého života.


Začněte vydatnou snídaní

Nedokážete nemyslet na sladké a máte sklony k přejídání? Doporučujeme vám se v ranních hodinách nasnídat. Tady je totiž možné přidat i nějaký ten cukr navíc. Zalijte si ovesné vločky s mlékem, posypte kakaem, přidejte trochu ovoce a klidně i med. Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne! Je dokázáno, že lidé opomínajíc na ranní přísun kvalitních potravin se následně v průběhu dne přejídají a mají sklony k obezitě.

Čtěte také:  Snídaně, která vám zaručí ten nejlepší start


Jednodenní půsty

Vymezte si jeden den v týdnu na netradiční očistu v podobě půstu. Nejlépe, když se rozhodnete pro přechod z pátku na sobotu. Půst má blahodárné účinky na celý lidský organismus. Absence jakékoliv potravy dopřeje trávicímu traktu důležitý oddych a vaše tělo se výrazně zregeneruje. Dejte si poslední páteční večeři a následně se najezte až v sobotu večer. 24 hodinová hladovka je bezpečná a naučí vás střídmosti v jídle. Mnohem lépe poznáte své vlastní já.

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...