Co je to sirtfood dieta a jak ji využila zpěvačka Adele

Sdílení fotek svého soukromí není zrovna styl jedné z nejúspěšnějších zpěvaček posledních let, Adele. Přesto je však už nějakou dobu naprosto zřejmé, že tato talentovaná zpěvačka výrazně zhubla! Jak toho dosáhla? Může za to dieta? Její tajemství objevilo až Yahoo, které oznámilo, že Adele vsadila na na sirfood dietní plán, který má za úkol aktivovat takzvaný gen štíhlosti. 


Co je sirtfood dieta a jak souvisí s genem štíhlosti?

Existuje důvod, proč jste o genu štíhlosti neslyšeli. Je to totiž nový, atraktivnější výraz pro SIRT1, tedy gen, který má co dělat s regulací inzulinu v těle. Je to v podstatě protiklad inzulínové rezistence, která způsobuje obezitu a cukrovku.

Zjednodušeně řečeno, tato dieta zahrnuje konzumaci potravin, které obsahují velké množství SIRT1 nebo sirtuin aktivátorů. To znamená, že se dieta skládá především z ovoce a zeleniny. Teď ale pozor! Dieta se neomezuje pouze na tyto čerstvé suroviny. Červené víno, káva nebo čokoláda jsou podstatným zdrojem sirtuinu, a proto jsou do této diety zařazeny také.

Čtěte také:  Rychlé hubnutí: nacpěte se zeleninou a ovocem k prasknutí

V žádném případě si však nesmíme myslet, že lze konzumovat cokoli a v jakémkoli množství. Dle oficiálních sirtfood diet by se mělo přijímat zhruba 1000 kalorií denně (3 speciální sirtfood smoothie a jedno jídlo). Druhý týden se přijímá 1500 kalorií denně (2 smoothie a 2 jídla).

Přestože je gen štíhlosti zcela novým slovním spojením, o oklamání metabolismu jsme už toho slyšeli podstatně více. Studie prokázaly, že sirfood dieta nemusí být dlouhodobě efektivní. Zrychlení metabolismu je sice způsob, jak rychle a efektivně zhubnout, avšak lidé, kteří tuto metodu podstoupili, s největší pravděpodobností naberou svá ztracena kila časem zpět a vznikne tak takzvaný jojo efekt.

Závěrem je nutno dodat, že tato dieta je podle odborníků velice kontroverzní. Faktem však zůstavá, že jsme o ní rozhodně neslyšeli naposled.

Autor: David Web, Foto: facebook profil Adele

Zdroj: Sirtfood.org, facebook profil Adele

Mohlo by se vám líbit...