Pět míst, které musíte vidět, než zemřete

Rozhodnutí, kam se člověk podívá na dovolenou, bývá většinou výsledkem ryze subjektivního pohledu na věc. Každý z nás okolní svět vnímá trochu jinak, má jiné priority, jiné zájmy. Na planetě jsou však místa, která jsou natolik okouzlující, že by je neměl ve svém cestovatelském deníku opomenout nikdo z nás. Pojďme se nyní společně podívat na místa, která se už tisíce let vrývají do srdcí celého lidstva. 


Velká čínská zeď

Velká čínská zeď paří mezi nejkrásnější místa světa

Velká čínská zeď je jedním z nejstarších dochovaných kusů historie světa obývaného člověkem. Tato monumentální stavba je více než 5000 mil dlouhá a je neoddělitelnou součástí kulturního bohatství Číny. Nejdostupnější část zdi se nachází pouze 70 mil od hlavního města Peking, čímž se stává skvělou rozhlednou, která nabízí fascinující pohled na rozsáhlou část stavby a také na hlavní město této úchvatné země. Díky vysoké kulturní hodnotě, velkoleposti jejího rozsahu a faktu, že se jedná o stavbu, kterou lze spatřit z vesmíru, se Velká čínská zeď stává jedním z favoritů mezi místy, které je nutno spatřit, než zemřete.


Bangkok

Bangkok v Thajsku patří mezi nejkrásnější místa světa

Bangkok přezdívaný též Benátky východu je hlavním městem Thajska.  Je to residence královské rodiny a setkávají se zde všechny hospodářské, průmyslové a finanční tepny, je to nejdůležitější thajský přístav a žije zde přes 10% všech Thajců. Bangkok je věrným obrazem země, která již několik let vykazuje nejvyšší hospodářský růst na světě a zároveň je symbolem exotiky dálného východu. Střetává se zde západní kultura a tradice. V Bangkoku se opravdu nudit nebudete. Může vám nabídnout vše od místních trhů, kde nakoupíte ty nejexotičtější potraviny, po nezřízený noční život, který nabízí nespočet tamních klubů.


Benátky

Benátky v Itálii patří mezi nejkrásnější místa světa

Okouzlující město Benátky se ve skutečnosti skládá ze 118 ostrůvků, které jsou propojeny vodními kanály. Ačkoli existují stovky důvodů, proč si Benátky připsat na tento seznam, tady je ten nejdůležitější: čas. Vzhledem ke zvyšující se hladině moří a oceánů se odhaduje, že Benátky budou do konce tohoto století pod hladinou. Jakmile se dostanete na tak klidné, ale přesto historicky bohaté místo, nebudete myslet na nic jiného než na renesanční architekturu, nádherné výhledy, nekonečné bludiště malých uliček a typické gondoly. Pokud navštívíte Benátky, nenechte si ujít kanál Grande, neboli hlavní městský kanál. Francouzský král Karel VIII. jej nazval za jednu z nejkrásnějších ulic na světě.

Čtěte také:  Lahodný nápoj bohů - vyzkoušejte si kakaovou ceremonii


Pyramidy v Gíze

Gíza patří mezi nejkrásnější místa světa

Tyto pyramidy jsou považovány za jedeny z nejneuvěřitelnějších kousků lidské architektury, které kdy byly postaveny. Tyto pyramidy se tyčí u břehů Nylu a zdobí nehostinnou krajinu pouště. Jejich stáří se odhaduje na 4500 let. Jsou vyrobeny z milionu vápencových bloků, což je na tehdejší dobu bez moderních technologií neuvěřitelné. Pracovalo na nich přes 2000 otroků. Dostat se k těmto pyramidám není žádný problém. Z Káhiry si stačí vzít taxi, nebo velbloudí jízdu. Můžete smlouvat o ceně a cesta není drahá ani na české poměry.


Grand kaňon v Arizoně

Grand Canyon patří mezi nejkrásnější místa světa

Grand kaňon najdeme v USA, v Arizoně. Kaňon je dlouhý více než 288 mil podél řeky Colorado. Tento kaňon byl vytvořen přirozeným působením přírodních vlivů. Věděli jste že Grand kaňon je v Americe druhé nejnavštěvovanější místo novomanželů, hned po Niagarských vodopádech? Je zde totiž mnoho nádherných míst k vidění. Například Antelope Canyon je jedna z nejčastěji fotografovaných skalních soutěsek světa. Najdeme zde také vodopády Havasu. Jsou považovány za jedny z nejkrásnějších vodopádů světa, což určitě stojí za vidění.

Žijeme jen jednou a proto je škoda tyto místa vidět jen na obrázcích, tohle prostě musíte zažít!

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...