Sexy cvičení, doslova!

Dámy, nesnášíte posilovnu, a přesto se chcete dostat trochu do formy a pokud možno nějakým zábavným způsobem? Přesně to můžete. A bude to stejně tak jednoduché jako skákat na posteli. Při sexu totiž můžete spálit stejný počet kalorií, jako při půlhodince rychlejší chůze. A nebudete si při tom muset ani zavazovat tkaničky! Podle americké studie publikované v lékařském týdeníku The New England Journal of Medicine jsou totiž sexuální hrátky stejně fyzicky náročné jako chůze. A jak vlastně na to?

Sex místo fitka

Ženy při sexu spálí v průměru 90 kalorií, jako hrubý odhad se uvádí 3 až 4 kalorie za minutu. Pokud jste tedy zvyklé na pětiminutové rychlovky, budete muset postupem času zapracovat na své výdrži! Čím déle vydržíte, tím více kalorií spálíte, a to samozřejmě platí pro každou fyzickou aktivitu. Pokud máte rády přehled, zkuste si po dobu svých radovánek zapnout chytré hodinky a monitorovat své kardio aktivity.

Sex má pozitivní vliv na každou část lidského těla, a to doslova. Po milostných hrátkách se v našem těle začnou uvolňovat endorfiny a hladina hormonu oxytocinu stoupá až o 500 %, díky čemuž se cítíme uvolněné, odpočaté a dokonce tím posilujeme i svůj  imunitní systém. Navíc také pomáháme posilovat zdraví našeho partnera, je totiž prokázáno, že muži, kteří jsou sexuálně aktivní alespoň dvakrát týdně, mají mnohem menší riziko výskytu srdečních onemocnění než ti, kterým se sexu dostává pouze jednou měsíčně.

Ale zpátky k ženám, jaké jsou tedy ty nejlepší sexuální polohy pro vytvarování vašeho těla?

Už žádný misionář

V misionářské poloze se žena příliš nezapotí, proto se aktivně ujměte dominantní pozice svého partnera a nechte ho pro změnu trochu vydechnout. Pokud vaše fyzická kondice není příliš valná, nechte nohy klečmo podél partnerova těla, tímto způsobem zapojíte především svaly na zadečku a středu těla. Když budete mít pocit, že zvládnete víc, zkuste přejít na chvíli do dřepu a zapojit tak i svaly stehenní. Brzy zjistíte, že na procítění svalů nepotřebujete žádné stroje ani těžké váhy!

Čtěte také:  V čem je zelená káva jiná

Benefity

Kromě již zmíněného posilování srdečního svalu je sex výborný na posílení svalů pánevního dna podporujících správné fungování močového měchýře, střev a dělohy. Posilování těchto svalů umožňuje větší kontrolu nad určitými tělesnými funkcemi, např. močením a pravidelným vyprazdňováním. Silnější svaly dna pánevního navíc přispívají ke snažšímu dosahování orgasmů a zvýšení intenzity prožívání příjemných pocitů při sexu.

Po dosažení orgasmu se v těle mimo oxytocinu uvolňuje navíc další významný hormon zvaný prolaktin. Oba typy hormonů jsou úzce spojovány s pocity sytosti, uvolnění a ospalosti.

Nejenže si zacvičíte, zároveň se i příjemně unavíte! Pro dosažení těch nejlepších výsledků doporučujeme opakovat několikrát týdně po dobu 30 minut.

Autor textu: Jitka J. Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zdroje: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMsa1208051, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2824175/

Mohlo by se vám líbit...