Jarní očista organismu a detoxikace těla – první kroky

Přemýšlejte o jarním úklidu svého těla stejně jako o jarním úklidu svého domova. V průběhu roku pravidelně myjete nádobí, uklízíte koupelny a vysáváte podlahy. Přesto, když provedete každoroční nebo pololetní hloubkový úklid, možná budete překvapeni, kolik špíny se skrývá ve škvírách a za nábytkem! Vaše tělo není výjimkou! Provádět každoročně vlastní “jarní úklid” je zdravá praxe, díky níž se budete po celý rok cítit uvolněně, plní energie a elánu.

Než začneme, je důležité si uvědomit, že tato jarní očista nemá nic společného s dietou. Je navržen tak, aby vám pomohl vytvořit soubor zdravých návyků, které můžete udržovat po celý rok. Můžete to brát jako jarní očistu svého zdraví – zbavte se všech špatných návyků, které se mohly objevit během zimy, a užívejte si výhod osvěžené mysli a těla, díky nimž se budete cítit znovu soustředění a vnitřně pročištění.

Detoxikace těla na jaře

Detoxikace dává tělu možnost odpočinout si, vyloučit toxiny a vyživit se. Obecně nejprve odstraňuje a eliminuje toxiny a poté dodává tělu zdravé živiny. Existuje mnoho volně prodejných léků, které můžete užívat na pomoc při detoxikaci, a někteří lidé ji dokonce provádějí půstem.

Šetrná jarní detoxikace může trvat od několika dnů až po několik týdnů. Ve skutečnosti můžete takto žít každý den a vaše tělo vám poděkuje! Vřele doporučuji zařadit mnohé z těchto strategií do svého po-čištění jako jemný každodenní detox.

Mnozí z nás vnímají jaro jako období, kdy se vše vrací k životu – je to tedy přirozený čas myslet na úklid. Přestože je naše tělo uzpůsobeno k přirozené detoxikaci, s pomocí několika rostlinných spojenců a jemných změn ve stravování můžeme tomuto procesu pomoci a dodat si energii pro start nového ročního období.

Čtěte také:  V březnu je nejvíce ohrožený žlučník

Cvičení

Cvičení a protahování zvyšují tělesnou teplotu a průtok krve, čímž podporují schopnost těla se očistit. Dotýkejte se prsty na nohou po dobu 10 sekund ve sprše na začátku každého dne a 10 sekund v posteli na konci dne. Tento jednoduchý pohyb praktikujte dvakrát denně. Nejenže tím zlepšíte svou pružnost, ale také přivedete teplo do trávicího traktu a pomůžete tělu přirozeně vyloučit toxiny. Nebojte se, pokud se zpočátku nemůžete dotknout špiček nohou. Pokud se o to budete snažit každé ráno a večer po dobu 10 sekund, dosáhnete toho během chvilky. Jako vždy nezapomeňte dýchat!

 

Autor a zdroj: David Web, Foto: pixabay

Mohlo by se vám líbit...