Avokádo jako superpotravina pro těhotné ženy

Nejenže je avokádo delikátním ovocem, které se se svou neutrální chutí hodí snad ke každému jídlu od česnekových pomazánek až po ovocný salát, ale je také velmi zdravé. To by asi nebyla až tak překvapivá zpráva, ale podle nedávných studií je avokádo to nejlepší, co si mohou dopřát těhotné ženy! Toto sytě zelené ovoce může radikálně pomoct také ženám, které se o dítě teprve snaží.


Jak avokádo pomáhá těhotným ženám?

Ukázalo se, že avokádo je úžasným zdrojem živin, které těhotné ženy potřebují. Například kyselina listová, draslík, vláknina a antioxidanty jsou v těhotenství velice prospěšné. Avokádo neobsahuje nic, co by dítěti nebo jeho matce mohlo uškodit. Není v něm cukr, nasycené tuky, sodík ani stopové množství alkoholu.

Všechny tyto superlativy rozpoutaly ve společnosti obrovský dialog. Na jeho základě se vybrané ženy podrobily výzkumu, ve kterém měly za úkol jíst převážně středomořskou stravu plnou potravin rostlinného původu, dále luštěniny, celozrnné výrobky a zdravé tuky. Samozřejmě také již zmíněného avokádo. Po porovnání s ženami, které následovaly americké výživové doporučení pro těhotné ženy, byly výsledky jednoznačné. (Ve výzkumu bylo také významné procento žen, které se otěhotnět teprve snažily). Skupina žen, která se držela středomořské kuchyně a avokáda, měla výrazně vyšší procento těhotenství. Jejich děti také vykazovaly mnohem menší procento vrozených vad.

Čtěte také:  Vyzkoušejte zázračné amazonské ovoce açai


Na základě tohoto výzkumu je jasné, že avokádo nabízí blahodárné živiny, které mohou přispět ke zdraví matky i dítěte a zvýšit její šance na otěhotnění. Ovoce se doporučuje jíst i po porodu během kojení.

Autor a zdroj: David Web, Foto: Freepik
Mohlo by se vám líbit...