Krása ženy je především odraz její duše

Většina žen si spojuje krásu s úžasnou postavou, modními trendy, dokonalým makeupem či účesem. Často si samy ubližují srovnáváním s ostatními ženami nebo se příliš řídí tím, co právě říkají média. Pravda je ale taková, že každá žena je doopravdy krásná a unikátní. My všechny bychom si tohle měly zapamatovat a připomínat pokaždé, kdy o sobě zapochybujeme.


V čem tedy opravdu spočívá krása ženy?

Budete-li se cítit dobře uvnitř, půjde to na Vás vidět. Když nalíčíte spokojenou ženu, vypadá skvěle, ale ženě, která je pohlcena negativními myšlenkami a vnitřním neklidem, ani sebelepším make-up nezakryje nespokojenou tvář. Všechno ostatní jako jsou šaty, líčidla, účes, už jsou jen pouhopouhým doplňkem. Nejdůležitější je přijmout se takové, jaké jsme, ať už jsme oplácané nebo naopak moc hubené, ať máme příliš malá nebo velká prsa, když budete mít ráda sama sebe, ostatní to uvidí. Mnoho dívek trpí anorexií a bulimií jen proto, aby vypadaly jako modelky z časopisů, neuvědomují si ale, že riskují to nejcennější – svůj život. Proč? Kvůli touze být dokonalá? Není to příliš velká cena za “krásu”? Každý člověk je originál a má v sobě něco výjimečného, tak hlavu vzhůru a pojďme to dát světu najevo.


Vybudujte si zdravé sebevědomí

Uvědomte si všechny své nejlepší vlastnosti a připomínejte si, jakých úspěchů jste v dosavadním životě dosáhla. Než půjdete ven, podívejte se na sebe do zrcadla a řekněte si, že v této sukni máte hezké nohy nebo, že se Vám dnes povedl účes. Najděte si sebemenší maličkost, kterou na sobě budete umět pochválit a uvidíte, že časem jich bude víc a víc a než se nadějete, budete vyzařovat pozitivní energii, která přitahuje pozornost okolí. Je neuvěřitelné, jak žena zkrásní, když si začne věřit. Podívejte se na Marilyn Monroe, všichni si vybavíme tu půvabnou ženu s krásným úsměvem. Právě díky svému sebevědomí byla tolik úspěšnou a stala se ikonou krásy.

Čtěte také:  Zvyk je železná košile. Závislost je zvyk!

Odprostěte se od toho, co si myslí ostatní

Nesrovnávejte se s ostatními a nedovolte, aby názory ostatních jakkoliv ovlivnily to, jak se cítíte. Vy jste Vy a zatím si musíte stát, pokud se někomu nelíbí Vaše šaty, může Vám to být jedno, pokud se v nich cítíte dobře. Buďte v tomhle sobci a myslete jen na sebe, nic důležitějšího není. To, co si o Vás myslí ostatní je jen jejich realita a Vy ji vnímat nemusíte. Právě to, že jste samy sebou, Vás činí svým způsobem krásné. Když Vaše okolí uvidí, že jste spokojená taková, jaká jste, nebude mít ani zapotřebí Vás soudit, ba naopak bude tiše závidět.

Když jsme spokojené, usmíváme se a úsměv je naše zrcadlo, tak ho ukažme celému světu.

Věřím v to, že šťastné ženy, jsou krásné ženy.

Audrey Hepburn

Autor: David Web, Foto: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...