Detoxikace organismu přírodní cestou

Rozhodli jste se, že Vaše tělo potřebuje nutně očistu od všech škodlivých látek, které jste mu v posledních týdnech dopřávali? Jak dosáhnout přírodní detoxikace organismu, která bude pro tělo opravdu přínosná? A jak dlouho byste vlastně měli takový detox dodržovat? Vše o správné detoxikaci svého těla najdete zde.


I když se Vám možná zdá, že detoxikace organismu je pouze nějaký moderní výmysl posledních let, v lidském organismu probíhá přirozená detoxikace odnepaměti. Během této detoxikace se vylučováním odstraňují toxické a pro organismus škodlivé látky spolu se všemi, které jsou pro tělo nějakým způsobem nadbytečné. Pro přirozenou detoxikaci jsou v našem těle určeny zejména játra, ledviny a střevy. Játra mají v tomhle směru hned dvě funkce, jednou z nich je čištění protékající krve od toxických látek a druhým produkování žluči na trávení tuků. Játra dokážou oddělovat látky potřebné pro organismus od těch škodlivých a filtrují z krve zbytky léků, chemikálií a jiné nežádoucí složky. Když se tedy rozhodneme začít s detoxikací, naším prvním krokem by mělo být odlehčení činnosti jater. Pokud jsou játra nadměrně přetížená, nebezpečné toxiny se dostávají zpět do tělesných tkání. Druhým krokem detoxikace je čištění ledvin od ledvinových kamenů a písku. U ledvin je častým problémem to, že se díky nízkému příjmu tekutin zahustí a pak nemohou vylučovat toxické látky. Proto je nezbytně nutné pít dostatečné množství kvalitní čisté vody.


Proč začít s detoxikací?

Díky našim nezdravým stravovacím návykům, jednotné stravě a uspěchanému způsobu života, často zapomínáme, že bychom o své tělo měli pečovat s větším respektem. Jak se o své tělo staráme, vypovídá nejen naše fyzička, ale také náš psychický stav. Rozhodnete-li se dělat něco pro sebe a pro své tělo, budete mnohem šťastnější, vyrovnanější a budete mít větší chuť do života. I když mnozí lidé tvrdí, že detoxikace organismu jsou pro tělo škodlivá, občasný půst nebo pročištění těla doporučují i lékaři.


Citrónová šťáva

Detoxikace jater pomocí citrónu

Pokud chcete začít s přírodním detoxem, měli byste každý den vypít hned po probuzení sklenici citrónové šťávy. Citrón je potravina, která přirozeně čistí játra, bojuje proti tuku a posiluje imunitní systém.


Jablko a červená řepa

Detoxikace organismu a mocný nástroj červená řepa

Červená řepa je potravina bohatá na kyseliny a minerální látky, ke kterým patří fluor, hořčík, jód, kobalt, křemík, selen, zinek nebo železo. Řepa umí regulovat trávení a krevní oběh a posiluje organismus. V zimě je řepa vhodná také proti chřipce a nachlazení. Jablko dodá šťávě z řepy potřebnou sladkou chuť a nápoj vyváží a ozvláštní.

Čtěte také:  Červená řepa a 7 důvodů proč ji konzumovat


Špenát

Detoxikace těla pomocí obyčejného špenátu

Špenát dokáže lidské tělo zbavit únavy a dodat mu potřebnou energii. Jako antioxidant pomáhá z těla vylučovat nejrůznější druhy toxických látek, které se v těle usazují. Špenát snižuje cholesterol a pomáhá ovládat pocity hladu. Díky tomu, že obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, se doporučuje konzumovat špenát pravidelně. Nikdy špenát nevařte příliš dlouho, vařením totiž ztratí většinu prospěšných látek. Salát konzumujte syrový, udělejte si z něj šťávu nebo ho přidejte jako surovinu do salátu.

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...