Zpevnění prsou bez plastické operace

Zpevnění prsou a cviky na zpevnění prsou

Mít pevná prsa s malou mezírkou mezi nimi a v požadované výšce? V minulosti se na vzhled poprsí příliš nehledělo, dnes se jedná o určitou prestiž. Ano, existuje možnost operace v podobě modelace a augmentace poprsí, ale ruku na srdce – máte na to peníze a odvahu? V tomto článku si prozradíme několik zajímavých tipů, jak bez operace dosáhnout pevného poprsí, aniž byste se musela za výsledek stydět.


Hlavní příčiny ochablosti svalstva

Zpevnění prsou je velmi diskutované téma. Pevnost poprsí je závislé na několika charakteristických fyziologických procesech. Nejrizikovější skupinou jsou ženy ve věku od 25 do 35 let. Jedná se o životní úsek, kdy na vzhledu záleží výhradně z profesních důvodů, na druhé straně pak zaznamenáváme psychickou nevyrovnanost a snížené sebevědomí. Výše uvedená věková skupina je nejčastější klientelou plastických operací, které jsou jednak nákladné a zároveň nezaručují stoprocentní spokojenost.

Se zvyšujícím věkem se pevnost prsou pochopitelně snižuje. Svou roli sehrává i těhotenství, kojení či porod. Určitě nesmíme opomíjet razantní výkyvy hmotnosti a zanedbání životního stylu. Málo kdo by řekl, že právě kouření nebo dlouhodobě se opakující pobyt v zakouřené místnosti má negativní vliv na celkový vzhled a povislost prsou. V neposlední řadě je vhodné se zaměřit na správné držení těla, dostatek pohybu a umírněné opalování.


Zamezte stárnutí kůže

Stav kůže má na ochablost svalstva a celkový vzhled poprsí významný vliv. Je tedy důležité všechny faktory vedoucí ke stárnutí zpomalit. Nejúčinnější zbraní je hydratace, nyní se nebavíme o jednom litru za den nebo třech litrech sladkých limonád. Pijte čistou pramenitou vodu, občasně obohacenou o minerálku. Určitě se vyvarujte konzumaci soli, cukru a vody s bublinkami. Na ochablé prsní svalstvo pomáhá střídání teplé a studené vody, což se dá skvěle provádět při sprchování. Připravte si například skvělou terapii ve vaně, kam přidáte jednoho velkého panáka jedlé sody, himalájské soli a sypaného hořčíku – třeba v podobě epsomské soli.


Prsa masírujte

Masáž prsou je jedna z dalších velice účinných metod pro zpevnění prsních svalů. Věnujte se jí vždy před koupelí a ihned po ní. K tomuto úkonu vám bohatě postačí obyčejná žínka nebo tělový kartáč z přírodních vláken. Masáž provádějte vždy směrem zezdola nahoru. Skvělým doplňkem k masážní technice je kostka ledu. Profesionálně vedené masáže prsou provádějí ve specializovaných masážních salónech. Z dlouhodobého hlediska je patrné, že při správně zvolené technice masírování lze prsa vyzvednout až o 2 cm.

Čtěte také:  Jednoduché domácí pleťové masky - aneb přirozenou cestou ke zdravé pleti


Efektivní cviky na zpevnění prsou

Při výčtu technik vedoucí k pevnějšímu poprsí nesmíme zapomenout na blahodárný efekt pravidelného cvičení. Provádějte klasické dámské kliky alespoň po 20 opakování ve třech sériích denně. Účinné je i rozpažování rukou se závažím nebo spojení rukou za zády. V dnešní době není problém navštívit seriózní fitness centrum, kde vám vytvoří tréninkový plán určený přímo vaší tělesné konstituci a zdatnosti. Když vytrváte a vrhnete se do určitých změn životního stylu opravdu naplno, vaše prsa se zpevní i bez operace.

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...