Být fit i doma

Vládní nařízení udělala mnohým velkou čáru přes rozpočet. Karanténa by neměla být záminkou, abychom se na pohyb vykašlali.

Vzhledem k tomu, že prozatím stále úplně netušíme, jak dlouho budeme muset sedět doma, měli bychom se snažit hýbat aspoň tak, jak to jde. Dobrá fyzická kondice je potřebná nejen k posílení imunity, ale také k udržení zdravého rozumu.

Naštěstí pro nás žijeme v době, kdy si můžeme vybrat z obrovského množství cvičebních pomůcek či strojů a trénovat doma sami, online s přáteli či trenérem, nebo alespoň podle volně dostupných videotréninků. Nikdy v historii lidstva nebylo snazší se doma udržet v dobré kondici než dnes.

Stroje na cvičení

Nejpokročilejší a často nejbezpečnější cvičební pomůckou jsou stroje jako rotoped, běžecký pás či veslovací trenažer. Do této kategorie spadají také třeba posilovací věže či kladkostroje, na nichž se dá procvičit většina izolovaných svalových partií.

Cvičební pomůcky

Mezi cvičebními pomůckami najdete nepřeberné množství míčů, expandérů, závěsných systémů, balančních podložek, hrazd s různým způsobem závěsu, ale samozřejmě také činek nebo kettlebellů. Stačí si sehnat nebo vymyslet tréninkový plán a můžete se pustit do pravidelného domácího kruháče.

Zkrátka nic nebrání tomu, abyste se mohli věnovat svému oblíbenému sportu i v karanténě. Pokud žádný oblíbený sport ještě nemáte, je možná ideální doba, abyste si něco zjistili a vyzkoušeli, co vás zajímá. Zdá se, že času na to teď budeme mít všichni víc než kdy jindy.

 

Mohlo by se vám líbit...