10 nejčastějších chyb, které ženy dělají při hubnutí

Co jíst při hubnutí, a jaké zásady dodržovat?

Říká se, že bychom měli spálit více kalorií, než jich přijímáme. Také bychom měli začít dodržovat správný jídelníček a pravidelně se pohybovat. Každý, kdo se alespoň jednou v životě pokoušel zhubnout však ví, že to zdaleka není tak jednoduché. Porušování některých důležitých zásad a doporučení může v otázce hubnutí vést častokrát k velmi nejistému výsledku.


Nadbytek bílkovin

Bílkoviny jsou pro hubnutí a správný chod našeho organismu velice důležité. Jejich přebytek se však usazuje jako tuk. Vyhněte se proto raději všem proteinovým nápojům, jejichž obsah bílkovin je v rámci hubnutí nadstandardní. Denní ženský příjem bílkovin by měl činit zhruba 46 gramů. Hodnotu bílkovin ve všech potravinách můžete dohledat v kalorických tabulkách.


Šetření s ovocem a zeleninou

Přidejte zeleninu ke každému jídlu, ať už je to nakrájené rajče na váš ranní toast nebo zeleninový salát k obědu. Správná dieta není o hladovění, ale o výběru vhodných složek našeho jídelníčku. Vrhněte se tedy na zástupce ovoce, zeleniny a v množství se neomezujte. Jen za těchto předpokladů nebudete pociťovat hlad, který u ostatních diet vede k občasnému přejídání nezdravým.

Čtěte také:  Rychlé hubnutí: nacpěte se zeleninou a ovocem k prasknutí


Ovocné šťávy na snídani

Nikdy na snídaní nekonzumujte jen a pouze ovocnou šťávu. Většina šťáv zvyšuje hladinu cukru v krvi, takže vaše tělo produkuje více inzulínu, což zapřičiní, že budete mít hlad a tendenci k přejídání. Pokuste se raději získat potřebný obsah bílkovin a vlákniny ze snídání, které zahrnují například vejce nebo celozrnné topinky.


Kombinace sacharidů a vody

Mnoho žen v prvních týdnech shodí značné množství kilogramů díky kombinaci sacharidů a vody. Proto neztrácejte motivaci, když se proces po pár týdnech zbrzdí.


Nedostatečný pitný režim

Dostatečný příjem tekutin je základem zdravého dodržování zásad pro hubnutí. Nejlepší pro tyto účely je čistá voda, která má nejen očistné účinky, ale také pomáhá utlumit pocit hladu.


Nadměrná konzumace alkoholu

Nebezpečí alkoholu spočívá v tom, že po jeho požití se tělo soustředí na odbourávání alkoholu a blokuje spalování dalších živin, které se pak usazují jako tuk. Při enormní konzumaci alkoholu tak může být enormní i ono blokování, a hubnutí se tak může zkomplikovat.


Nedostatek spánku

Chování hormonů, které ovlivňují chuť k jídlu a pocit hladu, je z velké části ovlivněno tím, kolik času věnujeme spánku. Ponocování a nedostatek spánku může vést k přejídání.

Čtěte také:  Podpořte zdravý spánek bez návykových látek


Nedostatek času

Vyhranění času potřebného k tréninku může v dnešní uspěchané době znamenat problém. Nepodceňujte tedy časový plán, pokuste se vše stíhat v termínech a předem si vymezte čas, který věnujete cvičení. Častější vynechávání může vaše snažení zhubnout značně zneefektivnit.


Zvyšujte intenzitu tréninku

Nelze provádět stejné cvičení znovu a znovu a očekávat čím dál lepší výsledky. Chcete-li získat lepší výsledky, měňte frekvenci, intenzitu a čas.


Ignorování silového tréninku

Ženy, které začínají s cvičebním programem se často domnívají, že by se měly držet pouze kardio cvičení. K optimálním výsledkům je však zapotřebí také silový trénink, který pomůže zrychlit váš metabolismus.

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...