Jak udělat radost vášnivému cestovateli: 10 tipů na dárky, které ocení

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i dilema, jakými dárky obdarovat své nejbližší tak, aby se z nich nestaly jen další ozdoby na poličce. Přemýšlíte, co by vaší rodině, kamarádům nebo partnerovi udělalo radost, ale pořád ne a ne na něco přijít? Inspirujte se v tomto článku.

Dárky pro cestovatele

www.pixabay.com

Dárky pro cestovatele

1)     Ultralehký a rychleschnoucí ručník

Pokud by existovalo ocenění za nejlepší cestovatelský vynález, pak by tento lehký a rychleschnoucí ručník zaručeně obsadil první příčku. Ať už obdarovaný vyráží každý rok na dva týdny do hor s těžkou krosnou na zádech nebo se raději opaluje na pláži s drinkem v ruce, tento ručník se stane jeho oblíbeným parťákem.

Oproti normální osušce zabere až 5x méně místa a uschne raz dva. Člověk navíc nemusí být cestovatel, aby ocenil tyto vlastnosti. Věřte, že v koupelně, kde normální osušky schnou celou věčnost, si rychleschnoucí ručník okamžitě získá své místo.

2)     Skládací hrníček

Další nezbytným vybavením nejen pro cestovatele a turistické nadšence je skládací hrníček ze silikonu. V batohu nezabere žádné místo, neboť jej můžete složit do skladného kolečka a vydrží teploty až +180 °C.

Skládací hrníček na cesty

http://bit.ly/2jm8qST

3)     Stírací mapa

Jestliže máte doma někoho, kdo tráví na cestách snad více času než doma, pořiďte mu nástěnnou stírací mapu světa. Bude si moct jednoduše a přehledně zaznamenat všechna místa, která kdy navštívil a mapa zároveň dobře poslouží pro plánování dalších cest.

4)     Samoohřívací jídlo

Možná trochu nezvyklý, ale jistě originální dárek, kterým potěšíte každého milovníka vícedenní turistiky. Výživné jídlo, díky kterému nebude muset na dlouhých výletech jíst pořád to samé, ocení. Navíc k ohřátí tohoto jídla nebudete potřebovat ani vařič – jídlo se po otevření a protřesení ohřeje samo díky promyšlené chemické reakci. Ne všechny „pytlíky s jídlem“ však chuťové buňky potěší – proto raději vsaďte na ověřené značky typu Adventure Menu, Travellunch nebo Summit to Eat.

Dárky pro cestovatele: samo ohřívací jídlo

www.pixabay.com

5)     Filtrační systémy na vodu

Ten, kdo už strávil na cestách nějaký čas, ví, že nalézt vhodný zdroj pitné vody je občas oříšek. Ba dokonce, někdy i pořádný ořech. Proto každý cestovatel ocení filtr na vodu nebo alespoň filtrační láhev či tablety.

Čtěte také:  Dominikánská republika je rájem bez zábran

6)     Solární powerbanka

Kdo vymyslel solární powebanku, ten by zasloužil zlatého bludišťáka. Pokud se někdo z vaší rodiny či kamarádů často pohybuje mimo dosah pohodlí elektrické zásuvky, za solární powerbanku vám bude nesmírně vděčný. Tu si na cestách jednoduše připne na batoh, a zatímco bude fotit a natáčet, mobilní telefon nebo fotoaparát se mu bude celý den nabíjet.

7)     Cestovní tričko

Také už jste slyšeli výmluvu typu: „Nemůžu cestovat, neboť neznám žádný cizí jazyk.“? Jestliže máte v dosahu ruky nějakého takového „výmluváka“, pořiďte mu cestovní tričko. Cestovní tričko má na sobě několik desítek ikonek, díky kterým se dorozumíte s kýmkoli, kdekoli a v jakékoli situaci.

8)     Zápachu odolávající tričko

Každý, ať už se ocitl na několikadenní cestě přírodou nebo jen strávil 24 hodin v autobuseví, že soutěž v nejvoňavějším tričko by v takových situacích asi nevyhrál. Tyto zapeklité situace však můžete vyřešit jednou pro vždy tričkem z merino ovčí vlny, která nejenže nikdy nezapáchá, ale také zahřeje v každé situaci – i v tom případě, kdy promoknete v bouřce nebo tričko skr na skrz propotíte na čundru.

9)     Ponožkoboty

Je vámi obdarovaný vášnivý inline bruslař? Cestovatel, kterému se nechce brát více než jeden pár bot? Milovník chození na boso? Pak mu pořiďte ponožkoboty! Jsou skladné jako ponožky a přitom odolávají všem nástrahám přírody jako normální boty. Navíc se nestane, že byste netrefili správnu velikost. Zkrátka vychytávka, která stojí za to!

Dárky pro cestovatele: Ponožkoboty

www.pixabay.com

10)Voděodolný poznámkový blok

Kdo si nepíše cestovatelský deník, ten jako by necestoval. Jenže co dělat, když vám zmokne celý batoh a pero se vám na obyčejném papíru rozpije jako kapka slzy v moři? Nezbývá nic jiného než si pořídit voděodolný poznámkový blok.

Čtěte také:  Ostrov Koh Rong Samloem - tajemství Kambodži

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...