Gersonova metoda na léčbu rakoviny

Téma rakoviny je pro postižené a jejich blízké okolí natolik citlivé, že je celkem složité v této otázce fundovaně poradit. Klasická medicína sice předkládá určitý způsob možností, jak se rakoviny zbavit, vyhlídky na uzdravení jsou však mizivé. Ortel rakovinotvorného bujení je v dnešní společnosti chápán jako rozsudek smrti.


Gersonova terapie bude mít zanedlouho 100 let

Moderní doktrína se tváří věcně a již více jak 70 let se proces léčby v rámci ozařování vůbec nepozměnil. Rakovina není nic jiného než známka oslabeného imunitního systému. Právě z těchto důvodů se Gersonova terapie zaměřila výhradně na takové potraviny a potravinové doplňky, u nichž se nacházejí pouze přírodní prospěšné látky.

Gersonova terapie se tedy pohybuje v samotném nitru přírodní léčby. Nekonzumuje se nic kromě syrové zeleniny, ovoce a džusů z nich vyrobených. Pokračovatelé Gersonovy terapie se nesnaží využívat uměle vytvořené naděje, své služby mnohdy nabízejí pouze takovým klientům, u kterých tradiční lékařský postup neobstály a rakovina se nadále rozšiřovala.


Klasická medicína nemusí vždy fungovat

Alternativní metody léčby jsou atraktivní až ve chvíli, kdy tradiční lékařská cesta nezafunguje. V takovém momentě je ztráta naděje tou nejhorší psychickou dysbalancí pro celý organismus. Takový pacienti již nemají co ztratit a přes to se po zdolání terapie s radikální změnou jídelníčku navracejí domů v nadpoloviční většině uzdravení.

Žádná léčba na světě vám nezaručí uzdravení, chemoterapie však doslova ničí imunitní systém pacientů, a tím je připravuje o potřebnou sílu a energii k důstojnému boji. Je těžké jednoznačně odpovědět a odhalit pravdu, zda rakovinový průmysl není jen dobře pěstovanou továrnou na peníze. A pokud ne, jak je pak možné, že ve věku, kdy se dokážeme podívat daleko za hranice naší sluneční soustavy, kdy dokážeme člověka poslat do vesmíru, kdy technologie překonávají možnosti lidského mozku se nedokážeme vypořádat s nemocí, která je strašákem pro většinu populace?

Čtěte také:  Antioxidanty – všelék proti zdravotním komplikacím moderní doby


Jak terapie probíhá?

Nedoceněný génius židovského původu se teprve až po své smrti dočkává nemalého uznání. Ve svém věku byl za své objevy stíhán, zbaven licence a dokonce se určitá skupina lidí pokoušela o jeho život. Sám jako lékař trpěl silnou migrénou. Když léčba nezabírala, pokusil se o změnu stravovacích návyků a vyzkoušel několik dní pouze na jablkách a džusech z nich. Poprvé ve svém životě se zbavil migrény. Když začal léčit pacienty svých kolegů se stoprocentní úspěšností, byl zažalován pro ohrožování lidského zdraví a zbaven licence. V té době dokázal úspěšně vyléčit pokročilou rakovinu žaludku klientky, která terapii podstoupila na vlastní riziko. Tím byly položeny neochvějné základy gersonovy terapie.


Terapie probíhá na základě konzumace 13 ovocných a zeleninových šťáv, veganské stravy a série střevních výplachů. Při této terapii lidé konzumují až 10 kg ovoce a zeleniny denně. Za žádných okolností není přípustný nikotin, alkohol, maso, sůl, ryby, sýry, drtivá většina mléčných výrobků, konzervace potravin, vejce, prací prášky, kosmetika, koření, houby, káva, tuky, hliníkové nádobí nebo také centrifugový odšťavňovač, používá se mlýnek a šnekový lis.

Gersonova klinika byla založena dcerou pana Gersona Charlotou Gersonovou, která prosadila jeho názory a pokračovala tak v objevné metodě bojující proti rakovině. Klinika se nachází v Mexiku a druhá relativně kousek od České republiky asi 30 kilometrů od Budapešti.

Autor: David Web, Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK66029/, Foto: Pixabay
Mohlo by se vám líbit...