Známé osobnosti s Aspergerovým syndromem: Ondřej Sokol

Ondřej Sokol je známý moderátor, který se proslavil díky svému vtipnému projevu v pořadu Na lovu. Ale Ondřej Sokol je mnohem více než jen moderátor – je herec, komik, režisér a bývalý šéf Činoherního klubu. Za svou práci získal mnoho ocenění, včetně nominace na Českého lva a na Mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu za nejlepší mužský herecký výkon ve filmu Occamova břitva. Má však jednu vlastnost, o které se málokdo dozví – má Aspergerův syndrom.

Aspergerův syndrom je forma autismu, která se projevuje obtížemi v komunikaci a sociálním chování, nízkou emoční a sociální inteligencí. Lidé s tímto syndromem často mají problémy s navazováním přátelství a vyhýbají se sociálním interakcím. Mohou také mít obtíže s porozuměním ironii a sarkasmu. Je důležité si uvědomit, že Aspergerův syndrom je samostatnou poruchou a není pouze mírnější formou autismu. Má své vlastní specifika a problémy, které mohou být závažné, i když se mohou lišit od jiných forem poruch autistického spektra, jak vysvětluje Kateřina Thorová ve své knize Poruchy autistického spektra.

I když byste to nečekali od moderátora, Ondřej Sokol má své obtíže s komunikací. Neznáme přesně jeho situaci v soukromí, ale během živých vystoupení prokázal, že je bystrý, vtipný a umí dobře připravit program. Při moderování Českého slavíka se občas může zdát trochu ostrý vůči přítomným, ale pravděpodobně to nesouvisí s jeho poruchou. Aleš Háma, který ho doprovázel, nemá s podobnými problémy žádné zkušenosti, pokud je nám známo.

Autor: David Web, Zdroj: iPrima.cz, Foto: facebook (oficiální profil)

Mohlo by se vám líbit...