Elixír mládí na dosah ruky – obyčejný kartáč

V mládí nás starosti ohledně hebkosti pokožky určitě netrápí. V tomto věku se svět našim srdcím teprve otevírá a pozvolna představuje nepřeberný počet možností vedoucí ke slávě, přepychu a pomyslnému štěstí. Někdo těchto cílů dosáhne a ti další se musí spokojit se zlatou střední alternativou plnou ústupků a kompromisů.


Před neústupností přírodních zákonů jsme si však “prozatím” všichni rovni. Střední věk je z hlediska kariérního růstu nejproduktivnější, stejně tak se na naší pokožce začnou objevovat první známky věkové vyzrálosti. Ženy tuto nepohodlnou součást života nesou o něco hůře než muži, i když není to pravidlem. Jak své pokožce navrátit hebkost a opětovně jí vdechnout patřičný lesk a pružnost?

Dry Body Brushing

Představme si z historického hlediska velmi významnou relaxační masáž, při které se využívá předností kartáče s přírodními štětinami. V zahraničí se jedná o celkem známou terapii, u nás se tato metoda pozvolna usazuje. Pravidelné kartáčování dokonale prokrvuje celé tělo a napomáhá odstranit odumřelé buňky. Ve své podstatě se jedná o nejlevnější elixír mládí, který byl kdy vynalezen. Kartáčování má totiž skvělý efekt proti předčasnému stárnutí. Díky stimulaci nervového systému zmírňuje i stres a stimuluje lymfatický systém.

Účinný bojovník proti civilizačním nemocem

V dnešní pokrokové době je vzhled a postava určitou vizitkou naší osobnosti. . Předsudky a komplexy z nedostatečnosti v určitých partiích dokážou lidem přivodit psychické komplikace méněcennosti či vlastního selhání. Podívejme se například na velmi citlivé téma ohledně celulitidy. Kolik přípravků a zázračných preparátů již bylo vynalezeno bez valného účinku? Pořiďte si domů obyčejný kartáč s přírodními štětinami a již po několika týdnech pravidelného používání se stanete svědky pozitivních změn.

Jak se kartáčovat?

Kartáčujte se lehkými tahy po směru lymfatického systému. Tato metoda nesmí být nikterak nepříjemná, naopak by měla navozovat uvolnění přecházející do meditačního stavu. Nezapomeňte na žádnou z čátí, vezměte to systematicky od shora dolů. Pokožka se vám po nějakém čase vyhladí a získá opětovně svůj mladiství vzhled.

Čtěte také:  5 potravinových tipů pro lesklé a zdravé vlasy

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...