Žena, která zhubla čtyři pětiny své původní váhy

Dnes již šestatřicetiletá žena z Texasu, Mayra Rosales, je držitelkou světového rekordu v hubnutí. Její váha v určitém období činila přibližně 470 kilogramů a Mayra byla nucena trávit svůj život uzavřena v domě, neschopna téměř žádného pohybu. Avšak v důsledku drastických událostí nalezla motivaci a odhodlání vydat se novým směrem, načež se jí skutečně podařilo shodit téměř 400 kilogramů své tělesné hmoty.


Půltunový vrah

V roce 2008 její mladší sestra Jamie následkem fyzického trestu usmrtila svého malého dvouletého syna. Mayra, která, podle jejích vlastních slov, už stejně nechtěla dále žít, se rozhodla falešně se udat a vzít veškerou vinu na sebe, aby svou sestru zachránila před uvězněním, nebo dokonce před možným trestem smrti. Začalo se jí přezdívat “half-ton killer”, neboli půltunová vražedkyně.

Aby jí vůbec mohli soudit, musela být zbourána velká část jedné zdi jejího domu, kudy se ji přibližně 10 mužům podařilo naložit do nákladního vozu. V budově soudu jí byl zřízen dočasně obytný prostor, kde měla pobývat, dokud nebyl vynesen verdikt.

Nicméně, chlapcova pitva jednoznačně prokázala její nevinu a poskytla přímý důkaz proti její sestře, která byla následně odsouzena k 15 letům za mřížemi.

Čtěte také:  Jak se připravit na léto v co nejkratším čase


Čas na změnu

Mayra se ocitla v situaci, kdy se pozůstalé děti její sestry staly odkázanými na její péči. Bylo to právě tehdy, kdy nabyla potřebného odhodlání pokusit se od základů změnit svůj dosavadní život. Svěřila se do rukou doktora specializovaného na pomoc obézním lidem a byla ihned hospitalizována. Údajně již během prvních 10 dní jejího pobytu v nemocnici, kdy se zásadně proměnil její přísun stravy, shodila téměř 50 kilogramů.

Zdravým jídelníčkem a pravidelnými pohybovými cviky se Mayře skutečně začalo dařit drasticky snižovat svou tělesnou váhu. Postupně začala být schopna vést čím dál tím normálnější život. Zásadní změnou kupříkladu bylo, když se konečně stala schopnou používat invalidní vozík. Posléze nastala taky velice radostná chvíle, kdy byla schopna se prakticky poprvé postavit.


Mayra dnes

V současnosti se její váha pohybuje zhruba kolem 90 kilogramů. Zbavila se veškerých svých dřívějších zdravotních potíží, včetně cukrovky, či nadměrného cholesterolu a zůstává i nadále pohybově aktivním člověkem. Před nedávnem se šťastně provdala, stará se o své synovce i neteře a neustále usiluje o jejich udělení do její plné péče.

Autor: David Web, zdroj: Royce Jalazo,  Foto: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...