4 tipy, jak jíst zdravě, i když nemáte moc času

Chcete jíst zdravě a dodržovat zásady správného stravování, ale díky pracovní vytížeností na to prostě nezbývá čas? Ženete se do zaměstnání a přes všechen ten shon se zapomenete nasnídat? Zkuste s námi v několika krátkých bodech alespoň z části zmírnit nebo úplně eliminovat negativní dopady těchto nemilých skutečností.


1) Jak jíst zdravě? Základem je snídaně!

Začínat svůj pracovní den bez jídla je jako řídit auto bez paliva. Pokud opravdu nemáte čas se plnohodnotně nasnídat (což je obrovská chyba), popadněte ráno něco malého k jídlu. Něco, co můžete bez problému sníst za pochodu. Posloužit může například jablko, banán nebo kvalitní müsli tyčinka. Dáte tím tělu znamení, že už je konec nočního hladovění a začíná nový den. Obyčejné jablko nebo banán dodá tělu dostatek energie, která vám vystačí do oběda.

Čtěte také:  Snídaně, která vám zaručí ten nejlepší start


2) Vždycky u sebe mějte něco k zakousnutí

Pokud jste opravdu časově vytížení, tak si během nákupu pokaždé vzpomeňte na to, že během pracovního dne nemáte čas jíst tak pravidelně, jak byste chtěli. Ideální volbou pro místo ve vašem nákupu jsou například oříšky, kvalitní cereálie nebo směs ovesných vloček s ovocem. Další skvělou svačinkou může být sušené ovoce bez přidaného cukru. V krizových situacích vám dokáže dodat potřebnou energie a přečkat tak náročný den.


3) Udělejte si stravovací plán

Při snaze zhubnout je jedním z nejdůležitějších aspektů pravidelnost. To platí i pro zdravé stravování. Nejefektivnějším způsobem, jak využít energii, kterou vám jídlo dodá, je konzumovat ho se striktní pravidelností. Zkuste si na mobilním telefonu nastavit upomínky, které vám pomohou na důležitá jídla dne nezapomenout. Pokud tuto zásadu budete dodržovat, již brzy se dostaví první pozitivní výsledky snažení.


4) Jezte vyváženě

Abychom si během dne udrželi pocit zasycenosti , dostatečné množství energie a stálou hladinu cukru v krvi, je zapotřebí konzumovat ty správné potraviny. Vyvážený jídelníček a magická kombinace bílkovin a vlákniny je tou správnou volbou na cestě k úspěšnému zkvalitnění vašeho života. Za jídla, které spadají do této kategorie, můžeme uvést například zeleninový salát s grilovaným kuřecím masem, krevety , tuňáka, banánové plátky, nebo třeba čerstvý ovocný salát přelitý nízkotučným tvarohem.

Autor a zdroj: David Web, Foto: Pixabay
Mohlo by se vám líbit...