Snídaně, která vám zaručí ten nejlepší start

Snídani sněz celou, o oběd se rozděl a večeři přenech svému nepříteli. V tomto známém přísloví je skryté obrovské moudro, jehož použitelnost je uplatnitelné na všechny kolem nás. Snídaně, jako první konzumace jídla, sebou přináší jasnou informaci o průběhu následujících hodin. Je to naprosto stejné, jako když ráno vstanete a ukopnete si palec u pravé nohy, ten den se to pak s vámi celé veze a jednu katastrofu střídá druhá.


Snídaně tedy určuje, jak se budeme minimálně v průběhu celého dopoledne cítit, vypadat a dokonce se i chovat. Zapomeňte teď na všechna otřepaná klišé, které s pravidelností švýcarského tikotu kolují snad všemi známými magazíny. Teď se nechceme prát za mléko nebo cereálie, které jsou preferovány jako symbol pevného zdraví, chceme se bavit o skutečné snídani s opravdovým přínosem.


Nejdříve pitný režim

Ještě před tím, než se pokusíte našmátrat madlo od lednice, sáhněte po sklenici s vodou a rovnou si dejte dvě, nebo raději tři. Ano, organismus potřebuje po náročném spánku, kdy více jak 6 hodin nepřijímá žádné tekutiny doplnit nádrž. Jakmile svůj den odstartujete tuhou snídaní, organismus dehydrujete. Buďte o to více důslední a ohřejte si vodu na teplotu těla a do jednoho litru vymačkejte jeden velký citrón. Během první půl hodiny se pokuste vypít, co snesete. Teplá citrónová voda odplavuje toxické látky, je prospěšná pro celý zažívací trakt a rovněž vyživuje mozek.


Fresh juice

Aktuální trendy hovoří zcela jasně, stále častěji se hovoří o domácí výrobě čerstvě vylisovaných ovocných a zeleninových šťáv. Snad nemusíme referovat o jejich prospěchu a značné zásobárně minerálních látek, vitamínů a enzymů. Pravidelné popíjení čerstvě vylisovaných šťáv vás dokáže zbavit civilizačních chorob a dokonce i prodloužit život. Právě enzymy se podílejí na všech vnitřních pochodech nezbytných k zachování životních funkcí, otevřete se jim hned po ránu.


Ovocný salát

Stále nemůžete v našem článku nalézt tradiční typ na zdravou snídani? Věřte, že to nejdůležitější jsme vám už dávno řekli, hydratace, minerální látky, enzymy a vitamíny jsou těmi nejlepšími pomocníky vytvářející tu nejvydatnější snídani. Pokud jen přece toužíte po tuhé stravě, připravte si ovocný salát a nezapomeňte, že čím šťavnatější kousky ovoce si vyberete, tím lépe. Ovocný salát si zakápněte kvalitním bodlákovým, lněným nebo řepkovým olejem, posypejte skořicí, kokosem nebo mákem či zázvorem a dál již jinak neupravujte. Taková snídaně vám dodá energii na celé dopoledne více, jak mléko se zatuchlým obilím.

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com
Mohlo by se vám líbit...