Je sklenka červeného vína ekvivalent hodiny cvičení?

Dopřáváte si každý večer sklenku dobrého červeného vína? Že ne? Tak byste měli začít. Sklenka vína každý den by se mohla zdát jako zlozvyk, ale nebojte, nenabádáme vás k alkoholismu. Víno je elixír mládí, který velmi příznivě působí na lidské tělo. 


Může červené víno pomoct při hubnutí?

Podle výzkumu prováděném na University of Alberta v Kanadě bylo zjištěno, že zdravotní přínosy resveratrolu, tedy sloučeniny, která se hojně vyskytuje v červeném víně, jsou stejné s přínosy cvičení. Víno, a hlavně to červené, také obsahuje spoustu antioxidantů a vitaminů.

Resveratol podle všeho zlepšuje fyzickou výkonnost, srdeční činnost a také svalovou sílu stejným způsobem jako čas strávený v posilovně. To by mělo pomoci především lidem, kteří nejsou schopni z jakéhokoli důvodu cvičit. Litr červeného vína obsahuje asi 0,2 až 5,8 mg resveratrolu v závislosti na odrůdě. Bílé víno obsahuje resveratrolu méně, důvodem je zřejmě kratší doba lisování a tedy kontaktu mezi slupkou a dužninou hroznu.

O červeném víně a jeho účincích se toho už ví mnoho a vše nasvědčuje tomu, že sklenička červeného vína denně příznivě působí na krevní tlak, preventivně také proti rakovině a demenci.

Čtěte také:  10 nejčastějších chyb, které ženy dělají při hubnutí

Autor: David Web, Foto: Pixabay

Zdroj: https://www.ualberta.ca/index.html
Mohlo by se vám líbit...