3 znaky toho, že je třeba změna
Pravdou je, že lidé vyhledávají jistotu. Je prokázáno, že lidský mozek zbožňuje, když dokáže odhadnout, co se bude v budoucnu odehrávat a může se na to spolehnout. Jak ale máme potom zjistit, zda nám naše současná stabilita skutečně vyhovuje, nebo zda by nebylo ideální vnést do života změnu? Přečtěte si o několika příznacích, které by mohly znamenat, že pro vás nastal čas na změnu.
Nepohodlí
Pocit nespokojenosti je naprosto nepřehlédnutelnou emocí. Namísto toho, abyste před ním utíkali, pokuste se jej konfrontovat a zeptejte se sami sebe, proč se takto cítíte. Často to může být tím, že jste se proti vaší vůli dostali do situace, kdy jste se vyskytli v neznámé situaci a musíte se potýkat s něčím pro vás doposud neobvyklým. Obvykle toužíme po tom, aby nespokojenost co možná nejrychleji zmizela, a často také ve snaze cítit se komfortněji zahazujeme nové příležitosti a odpíráme tak sami sobě možnost přirozeného osobního rozvoje.
Změna postoje
Máte pocit, že mlátíte hlavou do zdi. To, co pro vás v minulosti bez problému dobře fungovalo, už se zdá být k ničemu. Tohle mohou být často velmi frustrující pocity, nicméně je to zkrátka součástí našeho života, nic nevydrží věčně. Každopádně zde znovu platí to, že to pro vás může být příležitost pro změnu k lepšímu, rozhodnete-li se se svou situací něco zásadního učinit.
Nenacházíte prostor pro své nápady
Ty nejlepší nápady zpravidla nějakou dobu trvají. Podle průzkumu nacházejí největší úspěch ve svých plánech ti z nás, kteří nejednají příliš rychle, ale ani příliš dlouho. Nejlépe jsou na tom ti, kteří nechají volným průběhem své nápady vyvíjet a když nastane ta pravá chvíle pustit se do těchto věci na plno, učiní tak. Namísto toho, abyste se nechali frustrovat svými novými nápady, zeptejte se sami sebe, zda dokážete vymyslet něco, co můžete v současné době pro danou věc udělat.
Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com