5 věcí, které úspěšní lidé nikdy nedělají

Osobní úspěch spočívá v nedělání znovu stejných chyb!

Úspěch můžeme vnímat mnoha způsoby. Důležité je však zmínit, že pocit toho, že jsme opravdu úspěšní v tom co děláme, by měl být především odrazem vnitřní spokojenosti. Pro celé spektrum dosahování cílů v našem životě platí zásady, který by ti, kteří chtějí být opravdu šťastní a úspěšní měli dodržovat, a nedělat tak znovu a znovu stejné chyby. 


Znovu se pokoušet o něco, co už jednou nefungovalo

Ať už se jedná o bývalé zaměstnání, nebo třeba partnerský vztah, od kterých jsme se odklonili z pádných důvodů, nikdy bychom se k nim neměli navracet s očekáváním, že napodruhé to snad dopadne jinak, aniž by se dohromady jakkoli pozměnila situace.


Dělat cokoliv, co nás nutí být někým jiným, než jsme

Ať už děláme cokoli, je nutné se sám sebe zeptat „Proč to dělám? Hodím se nato? Je to pro mne vhodnou cestou?“ V případě, že odpověď na tyto otázky je záporná, pravděpodobně není od věci, zamyslet se nad alternativami.


Pokoušet se někoho změnit

Pokud si uvědomíme, že nikdy nemůžeme nikoho k ničemu nutit, dáváme dotyčné osobě svobodu a prostor k tomu, aby si své činnosti a jejich důsledky sami prožili, a tudíž i na základě skutečnosti zhodnotili. Zároveň tak poskytujeme svobodu sobě, poněvadž se nemusíme za každou cenu topit v záležitostech a problémech ostatních, a namísto toho se můžeme plně soustředit na svůj vlastní život

Úspěch a osobní svoboda

Nesnažte se změnit ostatní. Dopřejte změnu především sami sobě!


Zvolit si krátkodobé pohodlí namísto dlouhodobých výhod

Často se člověk dostane do situace, kdy touží po něčem, co vyžaduje tvrdé úsilí a náročně ztrávený čas, nicméně s příznivou vidinou budoucnosti, v případě, že do ní poctivě zainvestuje. Touží-li po osobním úspěchu, měl by vždy toto úsilí vyvinout a přečkat náročné období, aby mohl v budoucnu sklízet plody svého snažení a osobní disciplíny.

Čtěte také:  5 strategií vedoucí k úspěchu od Richarda Bransona


Zapomenout, že náš vnější život je odrazem toho duševního

Můžeme být velice úspěšní ve světských záležitostech, ale přesto ztrápení a zarmoucení. Zároveň můžeme být v očích ostatních „nikým“, a přesto být v životě daleko šťastnějšími, než jsou oni sami. Rozhodně není nic špatného na tom být ambiciózní a „plnit si sny“, ale je vždy třeba být do určité míry nad věcí a pamatovat na to, že i pokud nebudeme úspěšní a nedosáhneme všech svých cílů, svět se i přesto bude otáčet dále. Navíc, pokud disponujeme zdravým a odlehčeným přístupem k věcem a neutápíme se v negativních pocitech, jako jsou vztek, závist a smutek, přicházíme na to, že se nám díky tomu taky mnohem lépe daří při pronásledování našich snů.

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...