5 tipů na potraviny pro lesklé a zdravé vlasy

Co vše jíst pro zdravé vlasy?

Ať už jsou vaše vlasy vlnité či rovné, tmavé či světlé, všechny ženy zpravidla touží po tom, mít lesklé a především zdravé vlasy. Nastává otázka, jak tohoto cíle dosáhnout. Existuje spousta produktů, které s touto problematikou mohou výrazně pomoci, nicméně překrásné vlasy jsou především důsledkem vyvážené stravy.


Zelenina a zdravé vlasy

Předpokladem pro zdravé a silné vlasy je dostatek minerálů a proteinů, poněvadž jimi jsou vlasy z velké části tvořeny. Zelenina nás zásobuje kvalitními a lehce zpracovatelnými aminokyselinami. Mimo to nám také poskytují velké množství minerálů a vitamínů.


Chia semínka

Zdravé tuky jsou naprosto nezbytné pro správnou péči o vlasy. Semínka chia obsahují řadu těchto tuků, které prospívají cirkulaci a zajišťují tak maximální přísun živin do našich vlasů. Navíc jsou nemalým zdrojem antioxidantů, které vedle všech svých skvělých účinků také chrání vlasy před vnějším poškozováním.

Zdravé vlasy jsou často spojovány s chia semínky..

Semínka chia jsou mimo jiné nemalým zdrojem antioxidantů.


Dýňová semínka

Další skoro nutností pro dokonalé vlasy jsou vitamíny B. Dýňová semínka obsahují především vitamín B7, který výrazně posiluje vlasovou odolnost a také podporuje vlasový růst. Mimo jiné nám poskytují i vitamin C, který pomáhá vyplavovat olej, jenž tělo přirozeně využívá při péči o vlasy.


Včelí pyl

Ještě jste ho nikdy nezkoušeli, nebo o něm dokonce ani neslyšeli? Můžete si jej bez potíží obstarat u vašich místních včelařů, na trzích, nebo popřípadě prostřednictvím internetu. Nabízí nám širokou škálu minerálů, antioxidantů, vitaminů B a je sám o sobě proteinem. Je důležité zmínit, že je třeba zpočátku konzumovat pyl pouze postupně v malém množství, abyste se vyhnuli možné závažné alergické reakci.

Čtěte také:  Krásné vlasy bez chemie: domácí šampon a kondicionér


Horká voda

Základem je dostatečně se hydratovat, aby vlasy zůstávaly zvlhčovány a neztrácely vysycháním svůj lesk. A proč horká voda? Je tomu tak proto, že studená může do určité míry dráždit žaludek a narušit tím i odvádění živin do vlasů. Oproti tomu horká voda tento proces naopak posiluje.

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...