Sportovní dovolená

Milujete vodní sporty? Chcete si užít skvělou aktivní dovolenou? Pojeďte s námi do vyhlášených destinací!

 Windsurfing a kitesurfing

Windsurfing je sport spočívající v jízdě po vodní hladině na dva až čtyři metry dlouhém prkně s plachtou, kdežto kitesurfing využívá místo plachty tažného draka a k jízdě prkno menších rozměrů, takzvaný kiteboard. Velmi oblíbenou a vyhledávanou destinací pro tyto adrenalinové sporty je ostrov Djerba se svými dlouhými písčitými, sluncem zalitými plážemi a průzračně čistým mořem. Navíc se tu nachází i škola kitesurfingu jménem Les Dauphins.

Další skvělou destinací je řecký ostrov Rhodos, kde na místních plážích najdete také školy windsurfingu a kitesurfingu. Nejznámější centrum je v Prasonisi na jižním cípu ostrova. Místní stejnojmenná písčitá pláž, ideální povětrnostní podmínky, mělká voda a otevřený prostor bez překážek jsou jako stvořené pro milovníky vodních sportů. Místo je také zajímavé tím, že se zde setkávají dvě moře – z východu klidnější Středozemní moře a ze západu moře Egejské, nacházející se na návětrné straně, která s sebou přináší příjemné osvěžení i větší vlny.

Potápění a šnorchlování

Rhodos není jen vhodným místem pro surfování, ale také pro potápění a šnorchlování. S CK Blue Style se můžete vypravit například na výlet do místní zátoky Kalithea a v rámci potápěčského kurzu se ponořit do průzračně čistých vod Egejského moře.

Pokud chcete poznat krásy podmořského světa a spatřit na vlastní oči korálové útesy, želvy, rejnoky a pestrobarevná hejna ryb, není snad lepší destinace než Egypt. Místní Rudé moře je vyhlášené svou příjemnou teplotou, čistotou a bohatým vodním životem. Navíc se zde nacházejí i potopené vraky lodí, které mohou být výzvou i pro zkušenější potápěče. Rudé moře je však vhodné i pro potápěče začátečníky nebo příznivce šnorchlování, protože podmořský život můžete zkoumat často už pár desítek metrů od pláže. S CK Blue Style se můžete v rámci Egypta vydat hned do tří oblíbených destinací – Marsa Alam, Hurghada a Sharm El Sheikh.

Čtěte také:  Jak udělat radost vášnivému cestovateli: 10 tipů na dárky, které ocení

Pokud jste milovníkem vodních sportů nebo toužíte po nových nezapomenutelných zážitcích, vydejte se na dovolenou do některé z nabízených destinací a užijte si čas strávený u moře přesně podle vašich představ.

Vyzkoušet můžete také sjíždět řeky v ČR, kde doporučujeme půjčit si rafty na Vltavě.

Zdroj fotografií: shutterstock.com.

Mohlo by se vám líbit...