Jak vyčistit plíce

Když chcete dýchat čistý vzduch, je nezbytné pročistit plíce. Existuje několik věcí, které můžete pro čištění plic udělat. Můžete se rozhodnout používat farmaceutické přípravky, inhalovat páru nebo prostě proměnit svou koupelnu v mini lázně.

Přestat kouřit

Zbavit se cigaret je skvělý způsob, jak vyčistit plíce. Kouření způsobuje záněty plic, které ztěžují dýchání. Plíce kuřáka jsou náchylnější k bronchitidě a astmatu. Pokud trpíte některým z těchto onemocnění dýchacích cest, je důležité poradit se s lékařem.

Plíce jsou životně důležitou součástí těla a udržování jejich zdraví je nezbytné. Plíce mohou být ovlivněny znečištěným ovzduším, pasivním kouřením a kouřem z lesních požárů. Naštěstí se mohou časem uzdravit.

Poté, co přestanete kouřit, se řasinky v plicích začnou obnovovat. Tyto řasinky pomáhají vymetat z plic nečistoty, hrudky a hlen. Možná zjistíte, že více kašlete, ale to je normální. Kašel také pomáhá odblokovat menší dýchací cesty.

Řasinky v plicích potřebují k regeneraci jeden až devět měsíců. Úlevu však začnete pociťovat již během týdne. Během této doby se zlepší funkce vašich plic.

Jednou z nejčastějších známek toho, že přestáváte kouřit, je, že zaznamenáte menší dušnost. Můžete si také všimnout snížení množství hnědých/černých hlenů. Je také dobré pít dostatek vody. To pomůže zředit hlen v plicích a podpoří váš imunitní systém.

Přestat kouřit může být obtížné, zejména pokud jste silný kuřák. Pokud máte potíže, doporučujeme vám spolupracovat s terapeutem nebo programem náhradní nikotinové terapie.

Přestat kouřit může vést k dalším výhodám, jako je nižší riziko srdečních onemocnění a mrtvice. U lidí, kteří přestanou kouřit, se snižuje riziko rakoviny hrdla, úst a plic. Snižuje se také riziko vzniku ischemické choroby srdeční.

Vaše srdce bude schopno přečerpávat více krve do mozku a dalších částí těla. To je prospěšné, protože kyslík je zásadní součástí vašeho celkového zdraví.

Čtěte také:  Detoxikace organismu přírodní cestou

Několik druhů cvičení, jako je běh, plavání a jóga, může pomoci vyčistit plíce poté, co přestanete kouřit. Nemusíte cvičit hodně najednou, ale nejlepší je věnovat se alespoň několik minut pravidelnému cvičení každý den.

Tip: Jak vycistit plice od cigaret.

Proměňte svou koupelnu v mini lázně

Pokud hledáte způsob, jak relaxovat, zvažte přeměnu své koupelny na mini lázně. Vytvoření lázeňského prostředí ve vaší domácnosti vám může nejen zajistit celkově zdravější životní styl, ale také vám může dodat pocit svěžesti a čistoty v plicích. Přidání správných dekorací a doplňků vám může pomoci dosáhnout tohoto cíle.

Koupelny připomínající lázně nejlépe dosáhnete začleněním správného barevného schématu a akcentů. Jednou ze zjevnějších možností je použití bíle tónovaných stěn a podlahy a kontrastní barvy na dveřích a toaletním stolku. Použití neutrálního barevného schématu může způsobit, že místnost nebude působit tak klinicky. Například jemný modrý tón může dodat vašemu koupání klidný a uklidňující účinek.

Dalším trikem, který vám pomůže cítit se omlazeně, je přidání nádechu rozmarnosti. Toho lze dosáhnout použitím přírodních ingrediencí v koupelně. Použití koupele napuštěné solí a kokosem poskytne vašemu tělu zážitek jako v lázních. Můžete si také zakoupit efektní mýdla a pleťové vody, které vám pomohou cítit se jako na cestě do parného letoviska.

Můžete si také nainstalovat zmenšenou vanu, která je tak akorát velká, abyste si mohli namočit celé tělo. Některé vany jsou dokonce vybaveny vestavěnými sedátky.

Chcete-li zachovat styl, zvažte koupelnu obloženou dlaždicemi s efektem umělého dřeva. Dodávají se v různých barvách a vzorech. Ačkoli dřevo nemusí být nejlepší volbou pro mokré nebo vlhké místnosti, prostor vyšperkuje.

Můžete také nainstalovat reproduktor, který přehrává zenovou hudební skladbu. Většina reproduktorů Bluetooth je také odolná vůči vodě, což je pro toto použití ideální. Reproduktor může také přehrávat video nebo podcast podle vašeho výběru. Mezi jeho další atributy patří malý dotykový displej, pomocí kterého si můžete přizpůsobit zvuk podle svých preferencí.

Čtěte také:  Angličtina pro samouky aneb jak nemuset otevřít učebnici

Použití správného barevného schématu, sprchový závěs, který odráží náladu, a poutavá vana jsou některé z tipů a triků, které potřebujete k tomu, aby vaše koupelna vypadala a cítila se jako lázně. Stačí několik jednoduchých změn a z vaší koupelny se stane miniaturní oáza.

TIP: Co je rozedma plic a jak ji léčit.

Vdechování páry

Inhalace páry je starobylý prostředek, který se již dlouho používá k léčbě dýchacích potíží. Působí tak, že zahřívá plíce a zmírňuje příznaky kašle, nachlazení, astmatu a dalších respiračních onemocnění.

Dýchacími problémy trpí miliony lidí na celém světě. Mohou být způsobeny různými faktory, včetně znečištěného ovzduší a kouření.

Plíce jsou přirozeně schopné čistit se od hlenu, ale pokud jsou poškozené, je to pro ně obtížnější. To platí zejména v případě, že plíce trpí také chronickým onemocněním dýchacích cest.

Hlen je důležitou součástí dýchacího systému, proto je nezbytné jej čistit. Lze k tomu použít různé způsoby, ale nejlepší je předcházet infekci.

Inhalace je jedním z nejjednodušších způsobů, jak toho dosáhnout. Můžete použít nebulizátor a dýchat páru nebo si můžete sednout do sauny. Nezapomeňte však, že teplota páry, kterou vdechujete, by se měla pohybovat mezi 70 a 80 stupni Celsia.

Přestože neexistují žádné klinické studie o účinnosti inhalace páry, může pomoci při některých příznacích. Obecně může inhalace pomoci vyčistit nosní dírky, zlepšit kvalitu hlasu, zmírnit podráždění dutin a uvolnit hlen.

I když vám inhalace páry může s těmito příznaky pomoci, nezabíjí viry. Většinu práce odvede spíše imunitní systém organismu.

Světová zdravotnická organizace ani Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí proto inhalaci páry nedoporučují. Měla by však být součástí vašeho celkového léčebného plánu.

Parní inhalace může zmírnit bolesti hlavy, nachlazení a migrény. Může také zmírnit bolesti v krku, uklidnit podráždění nosu a zlepšit krevní oběh.

Čtěte také:  Snídaně, která vám zaručí ten nejlepší start

Někteří lidé pociťují úlevu od svých příznaků již po několika dnech inhalování páry. Pokud však pocítíte bolest nebo jiné nepříjemné pocity, terapii okamžitě přerušte. Pokud máte vážnější potíže, měli byste navštívit lékaře, který vás ošetří.

Používání nebulizátoru je snadné a bez rizika. Je důležité vybrat si nebulizátor s jemnou vůní. Případně můžete přidat éterické oleje do koupele s epsonovou solí.

Autor a zdroj: David Web, výživový specialista. Foto: Pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...