6 rad, jak si zvýšit své sebevědomí

Podívejte se na sebe do zrcadla. Vidíte před sebou svalnatého superhrdinu, který je připraven zachránit svět? Ne? Pokud v to nevěříte, není šance, aby se to stalo. Před tím, než se vrhnete na záchranu planety, je ale třeba začít u sebe. Tady je 6 rad, jak na větší sebevědomí.


Posilněte svou mysl

Sebevědomí je stav mysli, kterého může být dosaženo prostřednictvím svého zapřičinění. Přidělte si určený čas, ve kterém se budete věnovat jen sami sobě. Nejlépe hodinu denně a to v dopoledních hodinách, abyste se příjemně připravili na svůj den. Věnujte se jak tělu, tak duši. Jednu ranní hodinu věnujte čtení, cvičení, meditaci, nebo jiné aktivitě, kterou máte rádi. Pokud nebudete věnovat čas sami sobě, dáváte možnost ostatním, aby měnili váš pohled na svět. To si ale sebevědomí lidé nenechají líbit ne?


Odhoďte negativní myšlenky, které nepotřebujete

Negativní myšlenky jsou jako závaží, které vás tahá dolů. Odprostěte se od nich. Negativní myšlení vede k negativním výsledkům a tím se člověk točí v jednom kruhu. Používejte své myšlenky jako nástroje. Vyřaďte ty špatné a nakrmte ty správné. Uvidíte, že se tímto hodně věcí změní.


Žijte životní styl osobního růstu

Osobní růst, nebo rozvoj je velmi důležitý aspekt. Vzdělávat se v tomto ohledu považuji za nezbytné pro sebevědomí člověka. Dejte šanci knihám od spisovatelů jako Napoleon Hill, Dale Carnegie nebo Robert Kiyosaki. Mohlo by to výrazně pomoct vaši cestě k úspěchu a nabytí sebevědomí!

Čtěte také:  Už toho mám dost, chci změnu!


Oblíkněte se pro úspěch

Úspěch je jeden z faktorů, který má obrovský vliv na sebevědomí. Chcete být úspěšní? Oblékejte se tak! Bez ohledu na to, na jaké úrovni je vaše podnikání, nebo práce, oblékejte se podle toho, jaké klienty byste chtěli mít, ne jaké zrovna teď máte. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka.


Řeč těla


Stát rovně, usmívat se a nezapomínat na oční kontakt! Váš postoj a to, jak fyzicky působíte odráží to, jak se cítíte a jak vás vidí ostatní. Jestli chcete být vůdce, musíte se tak nejen chovat, ale i tak vypadat.


Rozlučte se s negativními lidmi

Je samozřejmě důležité umět přijmout občasnou kritiku. Ale jsou i tací, kterým se na vás pořád něco nelíbí a neustále si stěžují. Takové lidi vyškrtněte ze života a velkým obloukem se jim vyhýbejte. Jejich mrzutý pohled na svět může být nakažlivý.

Autor a Zdroj: David Web (fitness specialista), Foto: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...