Novozélandské město adrenalinu – Queenstown

Nový Zéland je cestovatelským snem snad každého člověka a rozhodně se není čemu divit. Má totiž co nabídnout. Od vysokých, téměř čtyřtisícových hor, až po krásné pláže s těmi nejlepšími podmínkami pro surfování. Nový Zéland dokáže splnit přání a tužby velmi širokému spektru lidí. Dnes se podíváme na Queenstown, město, kam se každoročně sjíždějí adrenalinoví nadšenci ze všech koutů světa.


Město zlatokopů

Queenstown se rozkládá na severovýchodním břehu ledovcového jezera Wakatip, které najdeme na Jižním ostrově Nového Zélandu. První osadníci se zde zabydleli v polovině 19. století díky úrodné půdě a rozsáhlým pastvinám pro ovce. Klid a pohoda těchto farem byla narušena už o 10 let později kvůli zdejším rozsáhlým nalezištím zlata. Z tichých osad začalo vznikat rychle rostoucí město, které sloužilo jako výchozí bod a obchodní centrum zlatokopů. Zásoby zlata však povětšinou nebývají nevyčerpatelné. Po úplném vyčerpání zlaté žíly se město začalo opět vylidňovat. Z rušného Queenstownu se rázem stalo opuštěné město čítající jen asi 200 obyvatel.


Rozvoj díky turismu

V 70. letech minulého století se v Queenstownu začali objevovat první turisté a tím podpořili opětovný rozvoj města. Svou oblibu si město našlo nejen díky historii zlaté horečky, která se na městě výrazně podepsala, ale také díky zdejší krásné a nespoutané přírodě. Dnes je Queenstown nejnavštěvovanějším městem celého Jižního ostrova Nového Zélandu a my se podíváme na to, proč tomu tak je.

Čtěte také:  Pět míst, které musíte vidět, než zemřete


Queenstown a adrenalin

Aspekty jako jedinečná poloha a tamní podnebí jsou živnou půdou pro celé spektrum sportovních aktivit. Díky zdejším horám, řekám a jezerům lze v letních měsících vykonávat adrenalinové aktivity, na které rozhodně jen tak nezapomenete. Mezi nejoblíbenější patří bungee jumping, skoky z letadla, rafting na řece, extrémní jízda na rychlých člunech, heliskiing, létání na rogalu a paragliding. Tolik o rozsahu možností zdejších adrenalinových aktivit. Více už prozradí video.

 

Ve Queenstownu lze nalézt jednu světovou raritu; extrémně rychlou saňovou dráhu, která rozproudí krev v žilách i silnějším povahám

 

Na příznivce sněhové nadílky se zde rozhodně nezapomíná. V Queenstownu a okolí najdeme hned dvě obrovské zimní letoviska, kde si snad každý milovník zimních sporů přijde na své. Celé město je obklopeno vysokými horami. Ty v kombinaci s divokou přírodou vytváří atmosféru, kterou nenajdete nikde jinde na světě. Zimní sezóna zde začíná v červnu a končí v září. Pokud jste tedy zastánci sněhu, a nemáte příliš v lásce tropická vedra, teď už víte, kam na zimní dovolenou.


Druhá tvář města

Queenstown rozhodně není jen o adrenalinu. Na své si určitě přijdou i klidnější povahy. Takřka vše v tomto městě je podřízeno turistům a jejich touhám a požadavkům. Okolní hory vám nabízí možnost nádherných túr a procházek, u kterých se vám rozprostře celá okolní krajina. Zdejší křišťálově čistá jezera přímo vybízí ke koupání, nebo povalování se na jejich plážích. Zaujmout může také nádherný golfový rezort nebo klidné projížďky na kole po okolí. Je zde také mnoho vyhlášených restaurací a barů.

Pokud chcete okusit krásy Nového Zélandu, Queenstown je jedním z míst, které byste za žádným okolností neměli opomenout.

Při cestě do norského Queenstownu si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění, které je před každou cestou do zahraničí nezbytná součást.

Čtěte také:  Kde se žije nejlépe? 5 nejlepších zemí pro život

Autor: David Web, Foto: Pixabay

Zdroj: Queenstown city webpage

Mohlo by se vám líbit...