Jak se připravit na léto v co nejkratším čase

Do léta zbývá už jen pár týdnů a Vy se pomalu ale jistě zase začínáte obávat plavkové sezóny? Pak nastal nejvyšší čas na to, dostat se rychle zpět do formy! Své tělo můžete začít tvarovat kdykoliv, právě na jaře však bývá u většiny z nás motivace největší. Blížící se dovolená dostane do fitness centra zajisté i toho největšího odpůrce pohybu. Jak ale shazovat bez posilovny a co vlastně jíst, abyste se co nejrychleji cítili lehčí a spokojenější sami se sebou?


Kolik kilo stihnete do léta zhubnout?

V létě svá přebytečná kila bohužel neschováte do kabátu nebo huňatého kožichu a proto se asi každý z nás snaží před létem nějaké to kilo shodit. Všichni máme samozřejmě jiný metabolismus a rychlost shazování váhy je tedy vždy individuální. Zatímco Vaše kamarádka shodí za týden 2 kg, Vaše váha se nemusí hnout o víc než -0,5 kg. Hlavním problémem bývá nedostatek pohybu a špatná strava. Když jedno z toho šidíte, nikdy požadovaného výsledků nedosáhnete. Proto otázkou zůstává, jste skutečně dostatečně odhodlaní k tomu, začít se svým tělem něco dělat?


Jaký pohyb zvolit?

U pohybu záleží na tom, zdali chcete něco shodit nebo své tělo spíše zpevnit. Zatímco pro rychlé hubnutí je nejlepší cvičit tzv. cardio, pro zpevnění je nejlepší zvolit tradiční posilování. Jako cardio cvičení označujeme například rychlou chůzi, běh, jízdu na kole, skákání přes švihadlo, bruslení, plavání, dřepy, aerobik i jiné sporty a cvičení. U cardia jde vždy především o rychlý a intenzivní pohyb. Výhodou cardia je to, že si vždy zvolíte takové, které Vás v daný den bude nejvíce bavit. Nespadnete tak do nudného stereotypu a zaběhlého koloběhu, vždy totiž můžete vymyslet nový druh pohybu. Jestliže se nemůžete rozhodnout, jakou část těla byste měli začít cvičit jako první, je pro Vás cardio jako dělané, to totiž spaluje tuky na těle rovnoměrně. Pokud chcete své tělo zpevnit nebo si na břiše dokonce vyrýsovat buchty, budete do cvičení muset dát daleko víc snahy a energie. Nejlepší variantou je samozřejmě pravidelná návštěva fitness centra s trenérem, který Vám poradí cvičení přesně pro Vás.


I doma však můžete vyzkoušet cviky, kterými břicho zpevníte a začnete ho postupně tvarovat. Na zpevnění břišních svalů jsou nejlepší nejrůznější druhy sklapovaček, ať už křížených, rovných nebo jen těch do půlky, jakýkoliv pohyb se počítá. Pro vytvarování hýžďových svalů jsou pak nejefektivnějšími cviky dřepy s váhou, zakopávání a předkopávání nohy. Určitě jste již o těchto metodách slyšeli a víte proč? Opravdu totiž fungují! Nutná je však důslednost, správné držení těla a pravidelné dýchání.

Čtěte také:  Jak správně začít s hubnutím?


Detoxikace organismu

Hubnoucích jídelníčku a dietních receptů dnes všude najdete již nepřeberné množství. Pokud se Vám ale pořád nedaří zhubnout, ani když správně cvičíte a dodržujete stravu, možná je načase dopřát Vašemu tělu malý detox. Spousta lidí tuto metodu odsuzuje a ani my ji nedoporučujeme k dlouhodobému hubnutí, jde spíše o to, aby Vaše tělo vědělo, že jste připraveni na změnu a že se snažíte zbavit ho škodlivých látek a všeho špatného, co jste mu přes zimu dávali. Jaký detox zvolíte, záleží samozřejmě už jen a jen na Vás. Díky detoxu se zbavíte nejen škodlivých látek, ale také své tělo odvodníte. Detox by se měl držet přibližně jeden až tři dny a poté by se měl člověk vracet k běžnému jídelníčku postupně, nikoliv nárazově. Jen tak dosáhnete správného výsledku, vyčištěných střev, pocitu lehkosti a úbytku až několika kil.

Autor a zdroj: David Web (fitness specialista), Foto: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...