Studijní pobyt na Maltě 6: E.T. volá domů

Občas si musí chlap přiznat, že narazil na něco, co je nad jeho síly. Ale je důležité, když si umí poradit.

Dnes jsem si dal oddychový den, abych doléčil nachlazení z klimatizace a naštěstí se to asi daří. A protože se trochu nudím a sebektriticky musím uznat, že začínám trochu zapáchat, tak jsem se pustil do operace „malé prádlo“.

Trochu jsem doufal, že se mi tomu podaří vyhnout, ale bohužel si musím měnit věci každý den, protože tady se prostě nedá nezpotit.

Z praní a podobných věcí jsem měl obavy už doma. Když jedete na týdenní dovolenou, tak prostě tohle řešit nemusíte. A po dlouhých letech manželství vám některé dovednosti prostě chybí.

Nicméně jsem velký kluk, takže mám respekt, ale rozhodně ne strach. Příprava proběhla hladce – dělení na bílé a barevné je triviální. I když později jsem byl poučen že šedá může být v určitých případech zařazena do kategorie bílá. Pak se divte, že chlapi mají omezené barevné spektrum.

Operace pokračovala totálním selháním při průzkumu. Je tady pračka, už jsem viděl ostatní ji používat. Ale návod k té pračce je řecky či v jiném jazyce se znakama, kterým nerozumím.

Z domova si matně pamatuju, že se pere na 40`, 60` atd… ale tedy nic takového k nastavení nebylo. Navíc máme k dispozici čtyři různé prací prostředky. Super a díky. Proč tady nemůže být jen jeden?

Naštěstí každý dobrý vojevůdce se nepustí do boje bez dobrého zázemí. Mohl jsem sice zkusit nápovědu 50 na 50, ale raději jsem vytočil přítele na telefonu – manželku. Nápověda z publika dnes nebyla dostupná, všichni někam vyrazili.

Tady musím říct, že jsem hrozně rád, že žiju v době smartphonu. Nevolám, ale Whatsappuju a posílám hodně obrázků. Je to rychlejší, než přepisovat co je na té pračce napsáno.  Manželka si s tím naštěstí věděla hravě rady a dodala mi neomylné instrukce. V průběhu jsem našel i druhý papír a anglickým popisem. Z cca 10 stránek je ale asi jen jedna věnovaná postupu praní a zbylých 9 jsou bezpečnostní instrukce, postup úvodní instalace, atd…

Čtěte také:  Lepší imunita díky stravě

Podařilo se mi neomylné instrukce vyplnit i tak špatně a nastavil jsem odložený start (myslím). Takže po celém nastavení se nic nestalo a pračka neprala. Naštěstí s tím jsem si už věděl rady sám a použil jsem nejlepší IT řešení = restart.

Po cca hodině mám vypráno a vypadá to že dobře. Hlavní bitva byla úspěšně vybojována. Povzbuzen výsledkem jsem to hned zopakoval s barevným prádlem. Oslabeného nepřítele je potřeba pronásledovat a zcela rozdrtit.

Akorát mě teď napadá že další obvyklý krok je žehlení. Ale to už asi zvládnu. Prkno a žehlička tady je, ostatní jsem je viděl používat. Návod k tomu snad nebudu potřebovat.

Velké díky mému zázemí 🙂

Mohlo by se vám líbit...