Několik způsobů, jak hubnout i mimo tělocvičnu

Je pochopitelně zdraví i váze prospěšné provozovat sportovní aktivity a navštěvovat tělocvičná zařízení, rozhodně to však není jediný způsob. Přirozenými pohybovými aktivitami můžeme rovněž dosáhnout velice uspokojivých výsledků.


Začněte den pohybem

Dejte se do pohybu ještě před snídaní. Cvičení, jako vaše první ranní činnost, vám může pomoct odbourat až o 20 % tuku více než cvičení až po prvním jídle. Ideální je pro toto zvolit vysoce intenzivní sérii cviků dle vaší libosti. Pro požadovaný efekt naprosto postačí, když budete cvičit kolem deseti minut každé ráno.


Hledejte si chvilky pro spontánní pohyb

V průběhu dne si dejte krátkou přestávku od standartních činností, jako je obsluhování internetu a jděte si třeba seběhnout a vyběhnout schody vašeho domu. Jakkoliv směšně to může znít, při pravidelném provozování spálíte hojné množství kalorií.

Čtěte také:  Jak je to doopravdy s nadváhou?


Místo protahování zvyšujte intenzitu

Pokud jste zvyklí obyčejně cvičit např. 30 minut, klidně se omezte na pouhých 10, ale výrazně zvyšte vaši pohybovou intenzitu. Takovýchto 10 minut silné zátěže totiž zapříčiní, že se váš metabolismus dočasně prudce zrychlí a odbourá větší množství kalorií.


Nezanedbávejte spánek

Je obecně známo, že lidské tělo je uzpůsobeno 8 hodinám spánku denně. Množství spánku úzce souvisí prakticky se všemi pochody v našem těle, včetně naší tělesné váhy. V USA proběhla studie, podle níž člověk, který poctivě dodržuje dietu a spí kolem 5-6 hodin denně, shodí až o 50 % méně než jedinec, který se stravuje stejně ale spí každý den 8 hodin.


Choďte na procházky

I při fyzicky nenáročné patnácti minutové procházce odbouráte trojnásobně více kalorií než při 15 minutách sezení. Čím více toho nachodíte, tím pochopitelně lépe, odnaučte se jezdit za každou cenu autem či hromadnou dopravou. Pokud se mimo jiné rozhodnete jít projít po jídle, vysoce tím svému tělu usnadníte proces trávení.

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...