5 způsobů, jak udělat váš domov útulnějším

Útulný domov a interiér spočívá také v dostatku prostoru

Výzdoba interiéru a pořádek v bytě mohou do značné míry ovlivnit to, jak se vnitřně cítíme. Hektické prostředí, chladně vyhlížející doplňky a nepořádek jsou aspekty, které mohou způsobit prohloubení stresu a špatnou náladu. Pojďme se společně podívat na několik tipů, které mohou z vašeho domova opět udělat místo pro plnohodnotný odpočinek těla i duše.


Odstraňte vše, co může vyvolat stresující myšlenky

Pokuste se z vašeho bytu odstranit vše, co by mohlo vyvolat nepříjemné myšlenky nebo vzpomínky. Zapomeňte na skladování věcí, které nepotřebujete. Nevkusné kýče a doplňky se snažte nahradit fotografiemi nebo obrazy, které mají ryze uklidňující charakter.

Čtěte také:  Udržte si doma pořádek. Jednou provždy!


Zkuste interiér osvěžit barvami

Žijete mezi čtyřmi bílými stěnami? Pokud ano, pokuste se do interiéru vnést trochu života. Tou správnou cestou může být například vymalování některé ze zdí. Modrá barva přitahuje kreativitu a prosperitu, zelená navozuje pocit nového života a pokoje.

 
Pokojové kytky jsou základ

Určitě si pořiďte pokojové kytky. Vytáhněte žaluzie a nechte do pokoje proudit přirozené světlo. Rostliny do vašeho obydlí vnesou nový život a vyprodukují kyslík, který zpříjemní dýchání.

Útulný domov dělají hlavně pokojové rostliny

Nechte vnést nový život do bytu i své duše za pomoci pokojových rostlin.


Máte dobře rozmístěný nábytek?

Správné rozmístění nábytku ve vašem bytě, byť je třeba malý, může být v otázce vlivu interiéru na psychiku zcela zásadní. Nedostatek prostoru v pokoji může vyvolávat nepříjemné pocity napětí, které si z domu můžeme odnášet do práce či společnosti a tím negativně ovlivňovat své okolí.


Vyvažujte doplňky

Milujete svůj skleněný konferenční stolek? Pokud ano, zkuste jej spárovat s něčím útulným, jako například plyšovou pohovkou. Měkčí prvky v místnosti přinášejí pocit komfortu; těžší prvky zajišťují stabilitu.

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...