Víte, které potraviny vám pomůžou od tělesného pachu?

Na vytváření tělesného pachu se podílí mnoho faktorů, nejvíce je ovlivněn genetickou predispozicí, a proto bývá jedinečný, jako třeba naše DNA. Pot sám o sobě nemá žádný zápach, avšak skladba našeho jídelníčku, nebo množství spotřebovaných tekutin, má na pach našeho potu zásadní vliv. Tady je seznam jídel, která byste v boji se silným zápachem neměli opomínat.

Jogurt

Živé kultury v jogurtu napomáhají snižovat množství siřičitanových sloučenin v těle, ty přispívají k tvorbě tělesného pachu. Vitamín D navíc pomáhá regulovat výskyt bakterií v ústech, tudíž redukuje i špatný, zkažený dech. Na druhou stranu mléko díky svému obsahu cholinu může k tvorbě silného zápachu přispívat.

Bylinkový čaj

Bylinkový čaj je skvělým zdrojem antioxidantů, které chrání buňky před působením škodlivých volných radikálů. Čím více se nám podaří snížit množství toxinů v těle, tím bude tělesný pach méně znatelný. Zcela nevhodné jsou naopak nápoje s vysokým obsahem kofeinu, horká káva k snídani tak nemusí být úplně nejlepším začátkem dne!

Citrusové plody

Citrusové plody jako např. pomeranč nejen nádherně voní, ale jsou pro naše tělo i snadno vstřebatelné, nepřispívají tak k tvorbě toxinů, které by pak byly spolu s vodou vylučovány potem. Avšak pozor bychom si měli dávat na dýni, která rovněž obsahuje cholin, jenž je jedním z původců nevábného tělesného zápachu.

Skořice

Koření jako skořice nebo kardamom dokonale dochutí vaše pokrmy a zároveň vám dodají pocit dlouhotrvající příjemné svěží vůně. Totéž bohužel nelze říci o cibuli a česneku, jež obsahují organické sloučeniny síry, kterých se naše tělo zbavuje právě skrze póry.

Ať se boj proti nadměrnému potu a zápachu může zdát náročný, je možné nad ním vyhrát, avšak každé jídlo má své nutriční hodnoty a je na zvážení, na kolik je nutné jej skutečně eliminovat z vašeho jídelníčku. Rozmanitost především! A dýňovou polévkou jednou za čas jistě nic nezkazíte!

Čtěte také:  10 důvodů proč si ráno dát ledovou sprchu

Autor: Jitka J., Foto: Freepik.com

Mohlo by se vám líbit...