Zázračná všestrannost česneku

Aromatická štiplavá chuť a široké využití v kuchyni i v oblasti zdraví. Ano, řeč je o česneku! Možná ani netušíte, jaký zázrak doma máte. Díky jeho všestrannosti ho můžete využít hned proti několika neduhům, nejen proti upírům. Česnek se dost možná stane vaším novým oblíbencem, na který nedáte dopustit a bude mít ve vaší spíži čestné místo.

Zázračná všestrannost česneku

Česnek kuchyňský je jednou ze základních potravin. Pokrmy dokáže pozvednout na jinou úroveň. Třeba taková jednoduchá česnečka,- při ranních kocovinách ji nejednou ocenil téměř každý z nás. Celá řada jídel české kuchyně využívá česnek, to ale není jeho jediné využití. A to ani zdaleka. Zůstaneme-li u konzumace česneku, nesmíme opomenout jeho účinky na střevní mikroflóru. Je totiž skvělým pomocníkem při trávení a údajně snižuje i obsah cukru v krvi. Velkou pomocí vám bude i při potížích s vysokým tlakem, který dokáže snížit. Mimo to také dokáže pročistit cévy.

Nachlazení? Žádný problém!

Kuchyňský česnek si hravě poradí i s nachlazením, chřipkou nebo dokonce s angínou. Nápomocný bude také, pokud trpíte zánětem průdušek. Česnek se totiž vyznačuje svými antibakteriálními i antivirovými účinky, poradí si i s plísní. Můžete ho konzumovat společně s jinými potravinami, které sníží jeho aromatickou a výraznou chuť. Od obyčejné česnečky ho můžete zkusit konzumovat s olejem, medem nebo také s mlékem. Buďte ale opatrní! S česnekem to nepřehánějte. Obecně byste neměli překročit denní dávku dvou stroužků.

Pryč s nadýmáním!

Řeč o trávení již byla. Spousta z nás trpí na nadýmání a takový nešvar dokáže být pořádně nepříjemný. Ano, i na tento neduh česnek funguje. Zbaví vás také křečovitých bolestí břicha a celkově zlepšuje trávení. Pokud ale máte problémy s ledvinami, dejte si na česnek pozor. Pokud uvažujete o jeho pravidelné konzumaci z důvodu prevence nemocí, je dobré se dopředu poradit s lékařem.

Čtěte také:  Lepší imunita díky stravě

Autor: Adéla Převorová, Foto: Pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...