Zařízení ložnice podle feng shui

O metodě feng shui každý z nás už jistě někdy slyšel. Jde o tradiční čínské učení, které pracuje s polaritou jinu a jangu a s pěti elementy, kterými jsou voda, dřevo, oheň, země a kov.

Jde v něm o nastolení hormonie v prostoru, kterým je myšlen například byt, pokoj, dům, zahrada, či celé město, aby mohla energie čchi nerušeně plynout. Feng shui podporuje všechno živé, funkční, tvary musí být pravidelné a materiály v našem domě přírodní.

Metoda feng shui a její vliv na náš spánek

Ložnice je místo, kde odpočíváme po uplynulém dnu. Během spánku si čistíme hlavu a srovnáváme si myšlenky a zároveň čerpáme energii na následný den. Za život v průměru prospíme 24 let, což je celá jedna třetina času. Je tedy důležité, aby náš spánek byl klidný, ničím nerušený a abychom každé ráno vstávali odpočinutí a připravení na nový den.

V první řadě je důležité zbavit se všech porušených, nefunkčních a nepotřebných věcí, protože tyto „mrtvé předměty“ mohou negativně narušovat náš spánek. To platí i o oblečení ve skříni, které nám zabírá místo a nenosíme ho. V ložnici musí být čisto, žádný prach a nesmí v ní být ani suché květiny. Feng shui podporuje všechno živé a plné energie.
Ideální směr pro rozmístění postele je severojižní osa. Zapomeňte na trámy nad Vaší postelí, představují gilotinu. Nohy nesmí být moc blízko dveří, protože právě od dveří proudí nejsilnější tok energie. Postel by měla být ideálně ze dřeva, z přírodního materiálu a bez úložného prostoru, ve kterém se drží a schovává negativní energie. Čelo postele představuje ochranu během našeho spánku, musí být za plnou zdí, silné a dřevěné.
Stěny by měli být pravoúhlé, bez jakýchkoliv výklenků. Barvy stěn mají mít neutrální nebo teplé zbarvení, jako je světle šedá, meruňková, béžová, nebo světle růžová.
Pokud máme v ložnici zrcadlo, nesmí být naproti dveřím, ani oknu. Energie proudí do místnosti dveřmi, a pokud je naproti zavěšené zrcadlo, energie se odrazí a do místnosti se nedostane.
V místnosti, která je centrem odpočinku a intimity nesmí být televize, elektronické budíky, či jakékoliv cvičící stroje.

Čtěte také:  Škodí vám, co jíte? Poslouchejte se, uslyšíte přesně to, co potřebujete vědět

Posláním metody feng shui je, aby v prostředí, kde trávíme čas a většinu svého života, byla nastolena harmonie a aby pozitivní energie mohla přirozeně plynout, aniž by ji cokoliv vyvádělo ze své rovnováhy.
Proto je důležité, aby právě v ložnici, v místnosti, které je centrum našeho odpočinku energie čchi nerušeně proudila.

Autor: Leona Balgová, Foto: Pixybuy.com

Mohlo by se vám líbit...