Už toho mám dost, chci změnu!

Zahajte proces změny okamžitě!

To, jak dramaticky dokážeme ovlivnit své výsledky, je z nemalé části výsledkem naší představivosti. V roce 1960 bylo technologicky nemožné vyslat člověka do vesmíru. Nicméně, o 10 let později stanul první člověk na povrchu měsíce. Vše, co bylo zapotřebí, byla vize vědců přeměnit sen v realitu. Tento princip obdobně platí ve všech oblastech našich životů.


Může se například chudý jedinec stát bohatým? Může nastat tak radikální změna? Samozřejmě, že ano. Jedinečná kombinace touhy, plánování, úsilí a výdrže vždy zafunguje. Otázkou by nemělo být, zda „recept na úspěch“ zafunguje, nýbrž zda jej člověk dokáže správně použít. To je ta výzva, jež stojí před každým z nás.

Zde si můžete přečíst 9 užitečných rad, jak ji překonat.


1) Postavte se svému strachu

Tím, že se svým obavám postavíte čelem, je porazíte. Nesnažte se je opomíjet, postavte se jim. Řekněte si: „Tohle je to, čeho se bojím. Co můžu udělat, aby se to změnilo?“.


2) Procvičujte svou vůli měnit směr

Není nezbytné pokračovat v něčem jen proto, že už to děláte několik let, pokud vám v dané věci schází to, co byste si přáli. Stanovte si novou destinaci a vyjděte jí vstříc. Využijte síly vůle pro úspěšné provedení změny.


3) Přiznejte se ke svým chybám

Někdy nastane čas, kdy musíte své chyby přiznat ostatním. Zde je jedna z nejdokonalejších frází, jež existují: „Omlouvám se.“. Tato slova mají schopnost zcela obnovit jakýkoliv vztah, mohou nasměrovat 2 lidi úplně novou cestou. Přiznejte své chyby zejména sami sobě. Nemusíte se o nich nutně bavit s každým, koho potkáte, ale rozhodně neuškodí se posadit a vést malou konverzaci sám se sebou, říct si: „Nemá význam před sebou cokoliv skrývat. Tady a teď je kde skutečně jsem. V kapse mám jen drobné a můj bankovní účet je prázdný.“


4) Přehodnoťte své cíle

Zahajte proces změny. Stanovte si vyšší cíle. Směřujte výše. Zajděte za hranici toho, co jste si mysleli, že už nedokážete.


5) Věřte v sebe sama

Musíte v možnosti. Musíte věřit v to, že zítřek bude lepší než dnešek. Neexistuje dovednost, které byste se nemohli naučit, žádná oblast činnosti, o kterou byste se nemohli pokusit.

Čtěte také:  Pozitivní myšlení, pozitivní výsledky


6) Hledejte znalost

Hledejte odpovědi na otázky. Dožadujte se řešení vašich výzev. Neztrácejte čas přáním si, aby bylo něco snadnější, přejte si, abyste vy byli lepší.


7) Žijte plně a aktivně

Dejte více sebe do čehokoliv, co děláte. Buďte o něco silnější, o něco moudřejší. Navyšte přínos své životní energie.


8) Mějte osobní disciplínu

Disciplína je jako věrnost k sobě samému. Nemůžete ji vyžadovat po nikom jiném, než sami po sobě. Buďte vzorným příkladem disciplinovanosti a inspirujte tak ostatní. Veďte cestu.

Není v tomto lepší rady než disciplíny, protože ta v zásadě tvoří realitu. Od správně disciplinované činnosti se dočkáme té nejvyšší produktivity.


9) Jděte za tím, co je správné

Je úžasné když si můžete říct, že jste dokázali něco, co za to opravdu stálo. Někomu jste pomohli, někoho jste zachránili. Když jsou 2 strany v konfliktu, buďte tím rozumných uprostřed, který je usmíří. Dělejte věci, na které můžete být pyšní.

Autor: David Web, Foto: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...