Zářivá a hebká pleť i ve vyšším věku

  • oleje

Tohoto efektu je dosaženo při pravidelné aplikaci kosmetických olejů. Jsou to nejčistější přírodní produkty, které lze v péči o pleť použít. Mají příjemnou konzistenci a nádhernou vůni a díky vysokému obsahu pokožce prospěšných látek jsou pro ni doslova požehnáním. Velmi důležitá je správná aplikace, oleje se nevtírají do suché pokožky, protože by tímto způsobem nebyly přijaty, ale nanáší se krouživými pohyby na vlhkou pleť. Již pár kapek dokáže zázraky. Na trhu se vyskytuje velké množství těchto olejů, většinou v bio kvalitě.

Arganový olej

Představuje ten nejvyšší a nejluxusnější standart v péči o pokožku. Velmi rychle regeneruje, vyhlazuje a zjemňuje zralou a vrásčitou pleť. Používá se jako noční péče nebo masážní olej, neboť zrychluje metabolismus pleti. Je také nejlepší možnou péčí při ochraně pokožky celého těla díky komplexu nejcennějších látek. Ideální je tento olej i pro miminka ve formě nanesení na pokožku celého tělíčka po koupání. Původ tohoto vzácného oleje tkví v Maroku, kde je vyráběn za těch nejpřísnějších podmínek v malých rodinných manufakturách.

Mandlový olej

Tento olej se využívá k zklidnění a výživě citlivé pokožky, aplikujeme jemnou masáží na navlhčenou pleť 1 – 2 x denně. Je hutnější a výživnější než arganový. Jemnou příjemnou vůni mu dodávají slupky, které se lisují spolu s jádry mandloní a řadí ho k nejluxusnějším olejům. Je velmi šetrný k pokožce, může se používat i pro miminka. je možné ho využít jako pleťový peeling, mírně zahřátý olej smícháme s ovesnými vločkami, jemně mletým sušeným kokosem a pleť lehce masírujeme.

Jojobový olej

Tento zlatožlutý olej se získává ze semen olivového typu rostoucích na jojobovém keři. Je vysoce ceněn pro své úžasné vyživující vlastnosti. Velmi dobře se přizpůsobuje pokožce, dokonale ji hydratuje a vyživuje. Proniká hluboko do vrchních vrstev a zůstává tak účinný po dlouhou dobu. Díky své vyjímečné snášenlivosti s pokožkou je prospěšný i v případech kožních problémů.

Čtěte také:  Jak na povánoční diety s rozumem

Bylinné kosmetické oleje

Neodolatelné jsou i oleje z různých květin a bylin. Návod na přípravu: vezměme hrst námi zvolených květů nebo listů, například okvětní lístky růže, květy levandule nebo měsíčku, lístky rozmarýnu, máty, meduňky a vložme do láhve se zastudena lisovaným olivovým olejem. Macerujeme na temném a chladném místě několik týdnů, aby se uvolnila vůně a silice z rostlin a jejich léčivá síla. Rostliny musí být zcela ponořené, olej konzervuje. Pokud chcete docílit intenzívnější vůni, rostliny podrťte. Po uplynutí doby, kdy dochází k maceraci, nálev přeceďte. Na mastnou a problematickou pokožku používáme olej ze šalvěje lékařské, olej macerovaný z měsíčku lékařského má hojivé účinky, proto je vhodný pro problematickou pleť, nádhernou vůní oslní oleje vyrobené z růže nebo levandule, rozmarýnový prokrvuje pokožku. Je mnoho možností, po jakých bylinách sáhnout, podle typu pleti  o podle vůně, která každému více vyhovuje.

Kosmetické oleje jsou pohlazením pro tělo i pro duši a potěší srdce každé ženy, která díky jejich pravidelnému používání může zazářit a oslnit nádhernou zdravou pletí.

Autor a zdroj: Eva Sklenářová, Foto: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...