Obličejová jóga – krásný obličej bez vrásek

Krásná usměvavá tvář bez známek stárnutí je znakem pohodové osobnosti, spokojeného života a optimistické povahy. Děti se usmívají 400 krát denně, zatímco dospělý sotva 8 krát. Tento jev je připisován zvyšující se dávce stresu a starostí, které si ve zvyšujícím se věku stále více připouštíme. Životní dětská energie se postupně vytrácí, stejně tak jako přirozená schopnost radovat se z maličkostí. Nevědomky nás napětí a povinnosti všedního dne přetvářejí do lidí se ztuhlými obličeji. Tváře pak odrážejí znaky předčasného stárnutí, otupělosti a neustále unaveného vzhledu. Omládněte o 10 let bez plastických operací, botoxu či drahých krémů – ovládněte obličejovou jógu!


Koulejte očima!

Obličejová jóga už čeká. Pohodlně si sedněte, aniž byste hrbili záda. Zavřete oči a pomalu koulejte očima nejdřív na jednu, pak na druhou stranu. Nebojte se nasměrovat oči až do úplných okrajů. Poté si oči jemně namasírujte. Víčka nechte zavřená, dejte ruce v pěst a pomocí zdvižených palců masírujte krouživými pohyby oči a jejich okolí. Levým palcem pravé oko, pravým palcem levé. Rehabilitační masáž provádějte přibližně 3 minuty.

Jak to funguje? Tímto jednoduchým cvičením se pomalu zbavíte tmavých kruhů pod očima a uvolníte svaly kolem očí.


Překvapení!

Všechny cviky obličejové jógy jsou založeny na přirozené mimice, kterou dobře známe a používáme v různých emočních situacích. Při cvičení se snažíme emoci přesně vystihnout a klidně výraz přehnat. Pokud jsme překvapení, oči otevíráme dokořán a odhalujeme mnohem více bílou část oka, tzv. bělmo.

Oči široce otevřete tak, jako to děláte při velkém překvapení. Poté oči naopak pevně zavřete a vmáčkněte víčka co nejvíce dovnitř. Takto cvik opakujte po dobu 3 minut. Nezapomeňte po každém cvičení relaxovat, zavřete oči pohodlně a pětkrát se pomalu nadechněte a vydechněte.

Čtěte také:  Zpevnění prsou bez plastické operace

Jak to funguje? Překvapený výraz procvičuje svaly kolem očí a čela. Cvičení zlepšuje zrak a při dlouhodobém pravidelném cvičení dokáže snížit dioptrie a zvýšit schopnost zaostření oka.


Buďte drzí!

Zhluboka se nadechněte a pak nafoukněte obě tváře vzduchem. Znáte ten pocit, když vás něco neuvěřitelně otravuje a nebaví? Zkuste  se tak zatvářit a nechte po dobu několika vteřin naplněné obě tváře. Poté uvolněte a opakujte 8-10 krát.

Jak to funguje? Tato póza posiluje lícní svaly a brání propadání tváře. Budete-li posilovat svaly tímto konkrétním způsobem, změní se vzhled vašeho obličeje, který se vytónuje a získá pevnější křivky.


Polib mě!

Zeširoka se usmějte, aby vaše koutky úst byly co nejdále od sebe a směřovaly vzhůru. Poté rty našpulte dopředu tak, jako byste čekali polibek, nebo chtěli někoho políbit vy sami. Opakujte toto cvičení 25 krát a poté relaxujte.

Jak to funguje? Toto cvičení uvolňuje svaly kolem rtů a rozjasňuje vaši tvář. Díky tomuto jednoduchému jógovému posilování získáte růžové tváře, plné rty a krásnější úsměv.


Vytáhněte stres z očí!

Pokaždé, když nás něco trápí, máme tendenci nevědomky krčit obočí směrem k nosu. V tomto cvičení si pomocí prstů vytáhněte obočí tak, aby směřovaly od středu směrem ven k uším. Můžete si prsty projíždět/masírovat obočí směrem od nosu na kraje obočí. Tento cvik provádějte po dobu 3 minut.

Jak to funguje? Toto cvičení vás uvolní, a nedovolí, aby se stres hromadil u očí. Vyhlazuje vrásky a prosvětluje oči, dává jim svěžest a mladistvý vzhled.


Obličejová jóga vám nezabere více jak několik minut denně. Pokud ji zahrnete do svého programu, např. každé ráno v posteli, večer u televize, nebo třeba ve sprše, obdaří vás mladistvým vzhledem pozitivním vzezřením. Pravidelné cvičení obličejové jógy vám pomůže cítit se svěží po celý den. Ať se chystáte na přijímací pohovor nebo vás čeká těžká prezentace v práci, nepodceňujte obličejová cvičení, která vás dokáží uvolnit a zbavit stresu. Váš obličej pak bude vyzařovat sebevědomí a pocit klidu, díky čemuž budete dělat dobrý dojem na ostatní.

Čtěte také:  Krása ženy je především odraz její duše

Autor: David Web, Foto: Pixabay, Zdroj: JogaDnes.cz

Mohlo by se vám líbit...