Udržet si skvělou postavu i po šedesátce nemusí být problém

Udržet si skvělou postavu i po šedesátce nemusí být problém. Užívejte si skvělou kondici i v pokročilém věku

Možná budete překvapeni, ale udržet si skvělou postavu i v pokročilém věku nemusí být, tak náročné jak to na první pohled vypadá. Dokonce se dá i nějaké kilo shodit. Stačí si nastavit pár pravidel a půjde to snadno.

Hubnuti ve vyšším věku je náročnější

Vaše tělo reaguje na diety jinak v mladším věku, jinak ve středním věku a úplně odlišně v pokročilém věku, zvláště po šedesátce. Začít s novými stravovacími návyky a pravidelným sportováním je téměř nemožné. Je potřeba myslet na to, že tělo prochází hormonálními změnami a ve většině případech tyto změny zapříčiňují zpomalení metabolismu.

Jak nejlépe začít v pokročilém věku?

V pokročilém věku vás nejvíce limitují zdravotní problémy. Často se objevuje cukrovka, vysoký krevní tlak, zvýšený cholesterol, křečové žíly a proto je vhodné se poradit s lékařem, která dietní opatření jsou pro vaše tělo ta nejlepší. Zajděte k odbornému poradci, který vám s jídelníčkem pomůže tak, abyste se cítili co nejlépe a zároveň to bylo vhodné vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu.

Jídelníček není vše, a proto je důležité zaměřit se na pohyb. I tady se budete potkávat se zdravotními problémy v podobě bolestí kloubů, bolesti zad, potížemi s dýcháním. Určitě není dobré zařazovat do cvičebního programu silové sporty, cvičení ve fitness centru a podobně. Vhodné aktivity jsou plavání, procházky na čerstvém vzduchu, jízda na kole a posilovací cvičení s vlastní váhou.

Zásady pro hubnutí v pokročilém věku

  • Redukujte tělesný tuk. Přestaňte se denně vážit a raději vytáhněte krejčovský metr. Úbytky v centimetrech vás jistě potěší a nebudete se stresovat při každém vážení. Důležité je změřit se na začátku a poté nejdříve za dva týdny.
  • Ve svém jídelníčku zvyšte příjem proteinů. Dejte si na talíř větší porci masa, vajec, zeleniny a zvolte raději menší přílohu.
  • Dodržujte pitný režim. Denně vypijte dva až dva a půl litru vlažné vody. Můžete si přidat citrón a bylinky pro osvěžení. Pitný režim si rozdělte na celý den.
  • Vyřaďte z jídelníčku tučné a sladké pokrmy. Všechno bílé pečivo nahraďte celozrnným pečivem. Potraviny jako paštiky, uzeniny, tučné sýry, tučné mléčné výrobky nahraďte zdravými variantami jako je kvalitní šunka, bílý jogurt, tvaroh, čerstvé sýry.
  • Více se hýbejte. Posilování s vlastní váhou je pro začátek nejlepší. Můžete vyzkoušet dřepy, kliky, výpady do strany, každý si určitě najde oblíbenou sestavu na 15 minut denně.
  • Buďte trpěliví. Výsledky se dostaví. Je lepší si na začátku určit menší cíle a postupně přidávat další metu.
  • Měřte se. Třeba pomocí krokoměru, kterých je ke koupi spousta a stojí pár korun. Denně můžete sledovat kolik kroků jste nachodili.
Čtěte také:  Salátové tipy, které se od vás budou učit i vaše vnoučata

Mějte na paměti, že polovina úspěchu je dobrá nálada, úsměv na tváři a pohyb na čerstvém vzduchu.

Autor: Petuler, Foto: Freepik.com

Mohlo by se vám líbit...