Jak zaštipovat avokádo

Při pěstování avokáda doma můžete provést několik jednoduchých kroků, které zajistí, že vaše rostlina bude spokojená. Patří mezi ně formovací řez a správné zalévání. Správná péče pomůže vašemu avokádovníku rozvinout jeho plný potenciál.

Rostlinám avokáda se nejlépe daří, pokud jsou umístěny na slunném místě. Nejlépe se také pěstují v půdě, která je bohatá a vlhká. To znamená, že avokádovník můžete zasadit buď do země, nebo do květináče. V závislosti na tom, jakým způsobem plánujete ovoce pěstovat, můžete půdu smíchat s dřevěným uhlím nebo rašelinou.

Před výsadbou avokáda se ujistěte, že máte správná semena. Semena avokáda můžete zakoupit v místním zahradnickém centru. Jakmile budete mít správná semena, mohou klíčit až tři měsíce.

Avokádo se také snadno pěstuje. Jejich listy jsou lesklé a jsou dlouhé dva až dvanáct centimetrů. Během prvních tří měsíců života dorůstají do výšky asi padesáti centimetrů. V nejchladnější části roku byste měli rostlině poskytnout o něco více vody než v létě.

Po třech měsících začne avokádo plodit. Pokud chcete plody skladovat, dbejte na to, aby byly uchovávány při teplotě kolem 18 až 23 stupňů. Nezralé plody skladujte v papírovém sáčku.

Avokádo je známé tím, že obsahuje velké množství etylenu, který urychluje dozrávání plodů. Etylen se uvolňuje také v rajčatech. Avokádo je také superpotravinou vhodnou pro těhotné ženy.

Autor: David Web, Foto a zdroj: 17apart.com

Mohlo by se vám líbit...