12 nejlepších přírodních spalovačů tuků

Spalovače tuků můžeme nalézt v těchto potravinách

Problematika hubnutí a jeho pozitivní výsledky jsou z velké částí závislé na volbě správné stravy. Spalovače tuků, které pomáhají hubnout, lze nalézt v širokém spektru běžně dostupných potravin a nápojů, které se tak mohou stát účinným pomocníkem na cestě k vysněnému cíli. Pojďme se společně podívat na 12 velmi účinných spalovačů tuků.


Grep

Grep obsahuje vysoké množství vitamínu C

Potraviny s vysokým obsahem vitaminu C pomáhají tělu zbavovat se tuku. Jezte půlku grepu na snídani, nebo půl hodiny před jídlem. Díky tomuto ovoci se člověk cítí dříve sytý a tím předejde přejídání.


Černý pepř

Pepř snižuje tvorbu tukových buněk v těle

Piperin, tedy látka hojně obsažená v černém pepři, má jednu úžasnou vlastnost. Snižuje tvorbu tukových buněk v těle. Černý pepř také zrychluje metabolismus, což vede k rychlejšímu spalování. To je výborná zpráva pro ty, kteří nemají rádi plané jídlo a chtějí nějaké to kilo zhubnout.


Skořice

O skořici je známo, že snižuje hladinu cukru v krvi

O skořici je známo, že snižuje hladinu cukru v krvi. To může pomoci s potlačením neukojitelného apetitu po něčem sladkém. Přidání skořice do kávy, čaje, nebo jogurtu (bílého) je jednoduchým způsobem jak ji dostat co nejrychleji do těla.


Vejce

Vejce je velmi bohaté na vitamíny a pomáhá zhubnout

Vejce mají jedinečnou vlastnost. Obsahují málo kalorií a jen 7 gramů bílkovin. Přesto z nich tělo dostane dostatečné množství energie. Podle výzkumu může konzumace vajec na snídani výrazně ovlivnit příjem kalorií po celý zbytek dne.


Jablka

Jablko je velmi účinný spalovač tuků

Co se týče hubnutí, v tomto ohledu lze každý druh ovoce považovat za prospěšný. Proč? Krása ovoce je v tom, že uspokojí vaši chuť na sladké, ale neškodí tělu tak jako zpracované cukry (ty se nacházejí ve všech sladkostech). Právě cukr je totiž důvodem, proč tělo tuky uchovává. Jablka mají navíc také velké množství vlákniny a vody, což přináší pocit sytosti.


Zelený čaj

Zelený čaj zrychluje metabolismus

Zelený čaj je zázračný v mnoha směrech. Jednou z mnoha výhod je, že detoxikuje organismus a zrychluje metabolismus, což velmi pomáhá při snižování váhy.

Čtěte také:  Myslete zeleně: 8 důvodů proč pít zelený čaj


Borůvky

Další velkou výhodou borůvek je obsah kalorií

Pokud jste borůvky dávali zatím jen do muffinů a koláčů, tak jste dělali zdaleka nevyužili jejich potenciál. Borůvky obsahují obrovské množství antioxidantů a vlákniny, která podporuje správné trávení. Další velkou výhodou borůvek je obsah kalorií. Pokud si dáte půl hrníčku borůvek, dostanete do sebe jen 40 kalorií, což je velmi prospěšné a přijatelné množství.


Mandle

Oříšky obecně můžou pomoct při vašem hubnutí

Mandle jsou nejschůdnější cestou pro vaši peněženku, co se oříšků týče. Obsahují dostatek vlákniny, bílkovin a pro srdce prospěšné tuky. Navíc poslouží jako skvělá svačinka. Spolehlivě zasytí a můžete je mít vždy při sobě. Proto by neměl být problém vměstnat je do svého jídelníčku.


Chilli papričky

Chilli je velmi silný antioxidant

Chilli obsahuje caspicin, tedy látku, která je zodpovědná za onu pověstnou pálivost chilli papriček. Nejen že je to velmi silný antioxidant, ale také spaluje tuky, což na sobě můžeme pozorovat už při konzumaci. Pokud papričky mají tu správnou sílu, člověk se u nich pořádně zapotí.


Káva

Káva může pomoct při hubnutí

Ano, světově nejoblíbenější nápoj, a především kofein v něm obsažený, zrychluje látkovou výměnu. Nicméně toto platí převážně u čisté kávy, bez cukru a mléka. Ale pozor, příliš mnoho kofeinu škodí! Pijte maximálně 3 šálky kávy denně.

Čtěte také:  Káva a její účinky na lidský organismus


Quinoa

Quinoa má vysoce kvalitní sacharidy

Jeden z největších mýtů je, že ze sacharidů se přibírá na váze. Nejde totiž o to kolik sacharidů požijete, ale o to jaký typ! Quinoa má vysoce kvalitní sacharidy. Navíc obsahuje velké množství vlákniny a bílkovin, díky kterým se budete cítit sytě. Navíc má nízký glykemický index, což znamená, že téměř nezvedá hladinu cukru v krvi.


Zelenina

Zelenina a hubnutí

Ten, kdo si myslel, že se při snižování váhy obejde bez zeleniny, je na omylu. Ta totiž obsahuje nespočet vitaminů a vlákniny! Ve vašem jídelníčku by neměly chybět přibližně 2 hrnky zeleniny denně. Pro toho, kdo není zeleninový fanda doporučuji nápoj smoothie. Je to chutná a rychlá alternativa plná živin.

Autor textu: Lucie Nováková; zdroj fotografie: pixabay.com

Zdroj informací: Lucie Nováková (výživová poradkyně)

Mohlo by se vám líbit...