Zelený ječmen a hubnutí

Zelený ječmen může pomoci při hubnutí

Mnoho lidí se prakticky celý život snaží dostat na svou vysněnou ideální tělesnou váhu. Mnohým se to nikdy nepodaří. Může to mít hned několik důvodů, jako například špatně zvolený způsob redukce tělesné hmotnosti. S mnoha překážkami může zatočit i zelený ječmen. Jak může zelený ječmen pomoci s hubnutím?


Detoxikace lidského organismu

Očistu celého těla je dobré provádět pravidelně. Je to skvělý způsob pro udržení zdravého stavu celého těla. Očista hraje důležitou roli i při hubnutí. Z těla jsou totiž odváděny všechny škodlivé látky, které mohou hubnutí brzdit. Tělo zbavené škodlivin tak lépe reaguje na změnu režimu, který většinou při hubnutí nastane. V těle mohou být uloženy škodliviny již několik dlouhých let. Během dietního programu je nutné změnit jídelníček, a mnohdy i celý životní styl. Je potřeba zařadit pravidelný pohyb. Pohybovou aktivitou může být prakticky jakákoliv aktivita, která člověka baví. Vždy je lepší sportovat ten druh sportu, který člověka baví. Musí-li se do něčeho nutit, jde to hůř. Tělo by tak na příjem zeleného ječmene mělo být připraveno. Pak bude redukce váhy opravdu znatelná.

Kromě pohybu se během očisty doporučuje zvýšit dávku čisté vody. Nejlépe nebublinkovou. Doporučená denní dávka je 2,5 litrů vody. Zelený ječmen je možné pořídit i jako prášek. Což může člověk využít během doplňování tekutin. Zelený ječmen se krásně rozpustí ve vodě.

Detoxikaci ale můžou doprovázet i nepříznivé účinky, jako je například únava, zhoršení stavu pokožky, nebo řídká stolice. Situace se postupně bude zlepšovat. Tyto jevy jsou také ukazatelem, že očista probíhá přesně tak, jak má a tudíž není nutné se zbytečně znepokojovat.


Správná funkce metabolismu

Lidé, kteří se dietami trápí dlouhá léta, dobře znají stav, kdy jejich tělo ignoruje všechna dietní opatření. Způsobuje to rozhozený metabolismus. Právě metabolismus stojí za správným spalování tuků. S rostoucím věkem se metabolismus zpomaluje, a tak starší lidé mohou mít problémy s váhou, i když je v mládí neměli.

To, že metabolismus nepracuje tak jak má, má za následek malý, nebo vůbec žádný, váhový úbytek. Metabolismus ale mohou podpořit i některé přírodní produkty, jako je například zelený ječmen. Zelený ječmen obsahuje mnoho prospěšných látek a enzymů, které mají za důsledek správné fungování metabolismu.

Zelený ječmen pomáhá zajistit správné fungování metabolismu.

Zelený ječmen pomáhá zajistit správné fungování metabolismu.


Zelený ječmen a dodání energie

Milovníci masa asi nebudou tak úplně souhlasit. Nejenom maso, ale i rostlinná strava může dodat dostatek energie tělu.

Energie je důležitá pro všechny, ale zvláště pro ty, kteří se snaží o redukci váhy. Na počátku může být člověk více unavený, to by ho ale nemělo v žádném případě odradit od pokračování v dietním plánu. Nový životní styl, zvýšené množství pohybové aktivity, to, ale i mnohem víc musí jedinec zvládnout. Člověk, který se rozhodl pro redukci váhy, by ale měl mít na to dost energie. Nápomocen může být zelený ječmen. Díky němu je člověk méně unavený a plný energie.

Čtěte také:  Rychlé hubnutí: nacpěte se zeleninou a ovocem k prasknutí


Snížení rizika špatné výživy

Zelený ječmen může člověk konzumovat také jako prevenci. Někteří lidé, kteří se snaží hodit nějaké to kilo, mají představu rychlého hubnutí. Bohužel rychlý pokles váhy není zdravý. Některé diety jsou navíc směřovány pouze jedním směrem a dovolují konzumaci jen určitého druhu potravin. To má za následek, že tělu chybí některé látky. Zelený ječmen, pokud je zařazen do jídelníčku ve správném množství, může tělu dodat chybějící látky.


Co ještě k hubnutí říct

Je nutné ale podotknout, že samotný zelený ječmen nesníží nikomu váhu. K tomu, aby byla redukce skutečně účinná, je nutné změnit celý systém. Zelený ječmen může být pouze nápomocen. Důležitá je změna životosprávy, jako je úprava jídelníčku, zařazení pohybu, dostatek spánku, ale i tekutin. Určitě je dobré se poradit s výživovým poradcem. Co se týče pohybu, měl by být pravidelný. Docela postačí i delší chůze nebo jízda na kole. Dodrží-li člověk všechna tato doporučení, vysněnou postavu bude mít.

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...