Čím nahradit běžný cukr ve stravě

Bílý cukr je častým důvodem, proč Vám neklesá váha a může přinést také zdravotní problémy. Běžný cukr je také pro velkou skupinu lidí sladkou “drogou”, bez které se neobejdou. Slazená káva s dezertem k tomu je pro spoustu lidí rituál, který je součástí každého dne. Jak vyřadit obyčejný cukr ze svého jídelníčku a nezkazit si své denní potěšení? Na trhu existují zdravější náhrady bílého cukru, díky kterým si osladíte sladké pokrmy a přesto zůstanete na své dráze za vysněnou postavou a pevným zdravím.

O jaké náhrady cukru se jedná?

Med

Med je skvělou náhražkou bílého cukru a má také velké množství zdravotních benefitů, například snižuje krevní tlak. Stačí malá lžička medu a Váš pokrm se stane sladkým, zdravým dezertem.

Stévie

Stévie je mnohonásobně sladší než běžný cukr a má rovněž spoustu zdravotních benefitů. Často se používá při pečení zdravých dezertů. Stačí opět malé množství, které nijak zásadně neovlivní Váš denní kalorický příjem.

Umělá sladidla

Umělá sladidla jsou zpravidla více jak dvěstěkrát sladší než běžný, bílý cukr. Na oslazení dezertu tak stačí opravdu zanedbatelné množství, které není tělu škodlivé. Nejčastěji se používá aspartam, suchralóza nebo sacharin. Umělá sladidla navíc nemají žádné kalorie, proto nijak neovlivní Váš denní kalorický příjem.

Kvalitní protein

Kvalitní protein s nízkým obsahem cukru a tuku skvěle dosladí dezerty a dalším, významným přínosem je přidání kvalitních bílkovin do pokrmu. Při výběru dbejte na kvalitu a sledujte údaje o složení.

Banán

Banán nebo i jiné ovoce osladí dezerty a také jim dodá správnou chuť. Na internetu je spousta inspirací na zdravé dezerty z ovoce. Vyzkoušejte banánové lívance, banánové muffiny nebo borůvkovou ovesnou kaši. Ovoce Vám navíc dodá potřebné vitamíny a minerály a posílí tak Vaše zdraví a také imunitu. Pamatujte, že čím zralejší ovoce je, tím sladší bude.

Čtěte také:  Odpouštění je balzám na duši

Na výběr máte hned několik variant, rozhodnutí je na každém z Vás. Žít zdravým, životním stylem je klíč k pevnému zdraví. V dnešní době není těžké najít recepty na zdravé dezerty, je jen otázkou, zda chcete žít zdravě či Vám na Vašem zdraví nezáleží.

Autor textu: Michaela Malínková; zdroj fotografie: congerdesign / pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...