Angličtina pro samouky aneb jak nemuset otevřít učebnici

Angličtina pro samouky agilní metodou

Lidé by se měli neustále zdokonalovat a překonávat sami sebe. Pokud toužíte po tom, zlepšit si svou angličtinu, ale nechcete trávit celé dny s hlavou v knihách, máme pro Vás pár tipů, jak se zdokonalit, i bez toho aniž byste se museli učit hromady slovíček, které si stejně nikdy nezapamatujete nebo je ve výsledku nejspíš ani nikdy nebudete potřebovat.


Anglické prostředí

Abyste se v angličtině opravdu zdokonalili, potřebujete si kolem sebe vytvořit vlastní anglické prostředí. Pokud zrovna nemáte finanční prostředky na to, abyste se vydali na pobyt do Londýna či Spojených států, zkuste si vytvořit dokonalé podmínky u vás doma. Stačí k tomu koukat na filmy v angličtině, během dne mít zapnutou anglicky mluvící televizi, číst anglické knihy a noviny, navštěvovat anglické webové stránky, dívat se na anglická videa a hlavně potkávat anglicky mluvící lidi.


Co je důležité při učení angličtiny?

  • najděte si silnou motivaci se v jazyku zdokonalit
  • soustřeďte se na to, co vás baví a co opravdu potřebujete
  • mluvte, mluvte a zase mluvte!


Mluvte sami se sebou

Pro zdokonalení v angličtině jsou v dnešní době připraveny nejrůznější jazykové kurzy. V těch se ale obvykle vůbec nedostanete ke slovu, a když ano, stojí to většinou nemalé peníze. Praktická cvičení, která rozvíjejí aktivní slovní zásobu, můžete dělat klidně i sami z pohodlí svého domova. Během mluvení vás nikdo nebude opravovat ani známkovat a vždy si budete muset pomoct sami. Takto snadno si můžete nacvičit plynulé rozhovory a poté nebudete tak nervózní, až přijde k mluvení na veřejnosti.

Klíčem k úspěchu je zakázat si uvažování v češtině, ale začít mluvit sám pro sebe v angličtině. Když začnete o běžných problémech přemýšlet v angličtině a mluvit tak sami se sebou, budete pak mít menší problém mluvit v angličtině s jinou osobou.

Čtěte také:  Cestování nemá nevýhody. Odbourejte stereotyp a získejte zpět ztracenou motivaci!


Cizinci

Zkuste večer vyrazit do města potkat v klubech pár cizinců, kteří mluví plynule anglicky. I tyto krátké a jednoduché rozhovory vám často dají z angličtiny mnohem víc, než nudné a dlouhé hodiny s učiteli ve škole.


Neučte se slovíčka, učte se věty!

Pokud se naučíte 200 anglických slovíček, neznamená to, že už umíte anglicky. I v angličtině existují stejně jako v češtině fráze a věty, bez kterých není běžná komunikace mezi dvěma osobami vůbec možná. Zapomeňte na hodiny nad knihou a raději se dívejte na filmy a seriály v angličtině, ze kterých věty a fráze snadněji okoukáte.

Autor: David Web, Zdroj, Learniv.com, Foto: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...