Mandragora – magický kořen ve tvaru lidského těla

Již v dávných dobách byla mandragora považována za bylinu s magickými účinky a používaly ji i čarodějnice jako základ do svých lektvarů. Mandragora se stala populární především svými afrodiziakálními účinky, avšak skrývá jich mnohem více. Pojďte se o magickém kořenu dozvědět více.

Středomořská bylina

Malá a nenápadná rostlina, jenž se velice podobá například cukrové řepě – to je mandragora lékařská. Jejím domovem je Středomoří, a to zejména Řecko a jižní Itálie. Tuto vytrvalou bylinu naleznete na kamenitých půdách, o které nikdo nepečuje. Rostlina kvete v období od března do dubna, avšak sbírají se především její kořeny, jenž mohou být až 1 metr pod zemí. Z kořenů lze následně vyrobit obklady, krémy, masti, různé výtažky apod.

Silně jedovatá rostlina

Mandragora lékařská má sice léčivé účinky, avšak sbírat by ji měli jen velmi zkušení bylinkáři, protože je i vysoce jedovatá. V současné době se již využívá velmi zřídka. Dokáže způsobit i smrt, a proto se doporučuje ji užívat pouze pod odborným dohledem.

Prudce jedovaté alkaloidy

Bylina je známá svým vysokým obsahem alkaloidů, a proto je její užití ve větším množství velmi nebezpečné – smrtelné! Avšak užívání výtažků a dalších produktů z mandragory pod odborným dohledem vyléčí mnoho nemocí a zdravotních potíží.

Zklidní před zákrokem či navodí hluboký spánek

Nejčastěji se využívá výtažek z mandragory, kdy je ověřeno, že nejlépe účinkuje při leukémii. Avšak umí i navodit klidný a především hluboký spánek, ve zdravotních zařízeních se používá také ke zklidnění před operací či dalšími zákroky.

Autor: Marketa98, Foto:Pixabay

Mohlo by se vám líbit...