Infrasauna pomůže od alergií i stresu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Alergici to mají těžké. Sotva skončila sezóna pylu ze stromů a keřů, je tady období, kdy se rozkýchají při sebemenším kontaktu s travinami a bylinami. A před stresem nemohou ani uniknout do sauny, protože, horko alergikům a astmatikům nesvědčí. I když… Ještě jsou tu infrasauny!

Ve finské sauně se potíte při teplotách přesahujících i 110 °C. To je obrovská zátěž pro organismus. Saunování má samozřejmě mnoho pozitivních účinků a detoxikace pocením v takovém vedru má pro většinu lidí velmi příznivé účinky. Astmatici či alergici a lidé, kteří mají problémy se srdcem nebo krevním oběhem, si tento účinný detox užívat nemohou.

Naproti tomu v infrasauně teploty dosahují jen přibližně 55 °C, což je mnohem snesitelnější. Navíc alergikům může infrasaunování dokonce pomoci.

Zakopaný pes je v imunitě

Více či méně intenzivní sennou rýmou trpí až každý pátý člověk na světě. Stejně jako mnoho dalších civilizačních onemocnění, i sennou rýmu často způsobuje vysoká míra stresu a tím pádem oslabená imunita.

Podle amerického institutu pro stres za 75-90 % návštěv lékařů stojí problémy způsobené vysokou hladinou stresu. Uvolnění se a odplavení stresu je tak pro nás mnohem důležitější, než jsme si ochotní připustit.

Pro moderního člověka se tedy zdá být nezbytné zařadit do svého týdenního programu odbourávání stresu. A není lepší způsob, kde uvolnit organismus, než v příjemném teple infrazáření, které v infrasauně prohřeje celé vaše tělo do hloubky.

Infrasauna se vejde kamkoliv

Nejlepší na tom je, že pro příjemný zážitek z infrasauny si nemusíte chodit do wellness center a hotelů. Můžete si postavit svou vlastní domácí infrasaunu. A nepotřebujete ani velký dům. Infrasauna s výkonným zářičem může být i na 1 m2 třeba v mezonetovém bytě. Pokud nemáte zrovna moc místa, postavte si třeba rohovou saunu.

Čtěte také:  Vitamín A: Klíčový pro zdraví očí, kůže a imunitního systému

Díky tomu uvolníte ještě více svého stresu, protože odpadají starosti s dojížděním, rezervací a podobně. A jak na samotné saunování?

K zapojení infrasauny stačí klasická zásuvka. S kvalitním zářičem je rozehřátá už za 1 vteřinu. Nemusíte tedy čekat dlouhé minuty, než můžete vlézt dovnitř. Samotné infrasaunování pak, na rozdíl od toho klasického, probíhá v intervalu 25-30 minut v kuse a místo prudkého ochlazení následuje sprchování vlažnou vodou. Nezapomeňte dodržovat základní doporučení:

  • nepijte alkohol,
  • naposledy se najezte asi 2 hodiny před infrasaunováním,
  • osprchujte se i před saunou,
  • dýchejte nosem.

Nedovolte stresu, aby řídil váš život. Vyzkoušejte místo prášků na alergii infrasaunování. Uvolněním stresu a posílením imunity se vám bude lépe bojovat nejen s alergií, ale i dalšími nemocemi.

Nechte si postavit infrasaunu třeba ze skandinávského smrku nebo cedru, vybavenou infrazářiči německých a rakouských značek, které se rozehřejí takřka okamžitě. Saunu vám postaví na míru odborníci z české firmy SaunaSystem.

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

 

Mohlo by se vám líbit...