Dominikánská republika je rájem bez zábran

Je Dominikánská republika rájem bez zábran?

Exotické destinace jsou v posledních letech hodně vyhledávanými zájezdy, a to dokonce i z řad běžnějších turistů. Jemný bílý písek, azurově průzračná voda s optimální teplotou a nikdy nekončící život plný blahobytu a relaxu. Dominikánská republika je neodmyslitelným symbolem připomínající pobyt v ráji. Je to tak i ve skutečnosti nebo se jedná o celosvětové lákadlo, které prostě funguje?


Bavaro Beach

Nejznámější pláží dominikánské republiky je Bavaro Beach, kde se rozprostírají ty nejluxusnější hotelové resorty. Jejich architektonické řešení v podobě nízkopodlažních budov předkládají celkem zajímavé podmínky pro vytvoření ubytování přímo v srdci palmového porostu a cizokrajné fauny. Na první pohled vás zdejší pláž nadchne svou čistotou a upraveností. Místní zaměstnanci jednotlivých hotelových resortů se o svůj úsek starají s maximální pečlivostí. Lehátka jsou vždy seřazená a pozapomenuté oblečení a předměty z předchozí bujaré noci soustředěné na jednom dostupném místě. Voda vás překvapí svou vyšší teplotou, která sice neosvěží, ale ani neodradí od rychlejšího vstupu do mořských hlubin.


Dominikáni žijí především hudbou a rumem

Každý lepší hotelový komplex v blízkosti pláže je vybaven obrovským počtem barů a bazénů. Rumem se zde opravdu nešetří, veškeré služby jsou poskytovány formou all inclusive, takže se nemusíte zaobírat placením nebo kontrolou, jestli na další drink máte. Hudba je zde velkou životní náplní, tančí se prakticky všude a všichni, co se nebojí pohybu, si přijdou na své. Doporučujeme minimálně 3 a půl hvězdičkový hotel.

Dominikánská republika vyniká obrovským počtem barů a bazénů

O zdravý pobyt v bazénech není v Dominikánské republice nouze.


All inclusive, jak ho neznáte

Určitě asi každý vášnivější turista okusil výhody all inclusive. Dominikánská republika by mohla být reprezentativním příkladem, jak by se tato služba měla poskytovat i v evropských poměrech. Po celý den otevřená jídelna či přilehlé venkovní restaurační zařízení s rychlým občerstvením jsou příjemnou záležitostí. Nealkoholické nápoje a káva přímo z automatu bez nutnosti čekání ve frontě? Ano,vše je k dispozici takřka 24 hodin denně.

Čtěte také:  Jak odpočívat, aneb jak nepodlehnout uspěchanosti

Evropa se v rámci all inclusive nechová až tak benevolentně. Spíše to připomíná akci do vyprodání zásob. Jakmile přijdete později k obědu, nejlepší kousky masa či zákusků už prostě nejsou a nikdo je nedoplní. V Dominikánské republice se jídlo doplňuje až do chvíle, než jídelní sál neopustí poslední strávník.


Přece jen se naleznou zápory

Hlavním záporem je chudoba zdejších obyvatel. Z důvodu bezpečnosti turistů jsou lepší hotely vybaveny soukromou ochrankou, která má nepřetržitou směnu. V resortu se vám tedy nic nestane, jakýkoliv domorodec či neoficiální prodejce zájezdů a dalších předmětů je bez milosti vykázán za hranice hotelové pláže. Problém nastává ve chvíli, kdy vás resort začne nudit a vy se budete chtít vydat na dobrodružnou výpravu. Na vlastní pěst se to ve zdejších podmínkách nedoporučuje. Vše je řešeno za pomocí oficiálních výletů, jejichž režie je striktně řešena z místa hotelového zázemí.

Dominikánská republika určitě stojí za návštěvu, připravte se však spíše na život v hotelovém resortu, který je řešen tak, aby vám v něm nic nechybělo.

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...