Chcete se naučit anglicky v pohodlí domova? Jde to, a dokonce poměrně snadno!

V současné době je znalost angličtiny téměř nutností. Je to jeden z nejvíce rozšířených světových jazyků a běžně užívaný jazyk v oblasti podnikání, obchodu, vzdělávání a zábavy. Často bývá označován za jeden z nejsložitějších jazyků, můžeme vás však ujistit, že se správným přístupem, zápalem a našimi tipy, se anglicky může naučit téměř kdokoliv! Čtěte dál a zjistěte, jak na to!

  1. Slovní zásoba

Bohužel, bez toho se neobejde znalost žádného jazyka, ani toho mateřského! Pracujte na budování slovní zásoby a procvičujte si pár slovíček každý den, nezabere vám to víc než pár minut denně!  Nezapomeňte jednou za pár dní zařadit do slovníku i nové pojmy, aby se vaše zásoba průběžně rozšiřovala. Na druhou stranu si čas od času zopakujte i slovíčka, která byste měli dávno znát. Opakování, matka moudrosti!

  1. Čtěte a sledujte filmy

Neostýchejte se mluvit si doma sami pro sebe. Sedněte si k počítači nebo si v knihovně vypůjčete bilingvní knihu s vaším oblíbeným příběhem a předčítejte si nahlas. Dvojjazyčná literatura je pro začátečníky skvělou volbou, procvičuje vaši výslovnost a zároveň obohacuje slovní zásobu.

Pokud si nejste výslovností ze začátku vůbec jistí, můžete knihu vyměnit za cizojazyčný film nebo oblíbený zahraniční seriál. Nejlepší volbou bude něco, co znáte skoro nazpaměť. Zapněte si originální zvuk s anglickými titulky a snažte se opakovat po hlavních aktérech. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak docílit toho, aby váš přízvuk byl k nerozeznání od rodilých mluvčích!

  1. Využijte online prostředí

Zapomeňte na zastaralé a často nudné cvičebnice k procvičení gramatiky. Internet je místo neomezených možností. Pokud jste se nějaký cizí jazyk v minulosti již snažili osvojit, jistě víte, že bez dodržování určitých pravidel se žádná řeč neobejde. Gramatiku si, stejně jako biflování slovíček, musíme s pomocí pravidelného procvičování jednoduše zapamatovat.

Čtěte také:  Zvyk je železná košile. Závislost je zvyk!

Kamenem úrazu téměř každého jazyka bývají nepravidelná slovesa. Často nám jejich časování nedává smysl, ale nezoufejte, lépe na tom nejsou ani rodilí mluvčí. Oni mají jen tu výhodu, že se s vlastním jazykem potýkají už od narození. V případě učení nepravidelných sloves a ostatních záludností se snažte využít co nejvíc vašich smyslů – opakujte si jejich podoby nahlas, zapište si je na papír a mějte je na očích (skvěle poslouží např. lednička!). Jakmile si budete jistí, že vám dané sloveso již nedělá problém, nahraďte ho jiným, novým.

 

V neposlední řadě mějte na paměti, že nezáleží na tom, jak velké vaše pokroky budou, hlavní je, že se neustále posouváte vstříc vašemu cíli!

 

Autor: Jitka Jitevská Foto: Freepik

Mohlo by se vám líbit...