Krásné vlasy bez chemie: domácí šampon a kondicionér

Neznám ženu, která by nechtěla mít krásné vlasy jako z reklamy. Ale co jsme všechno ochotné kvůli vzhledu podstoupit? Ze všech stran na nás vyskakují strašáci v podobě chemikálií obsažených nejen v jídle, ale také v kosmetice a dalších průmyslově zpracovaných výrobcích. Pokud chcete mít opravdu zdravé a přirozeně krásné vlasy, které se nemastí a netvoří na hlavě helmu, musíte vzít rozum do hrsti – zejména přestat věřit všemu, co říkají v televizi. Nechte se vést přírodou a schopnostmi vlastního těla. K tomu, aby vaše vlasy vypadaly oslnivě, nepotřebujete žádný kouzelný šampon ani kondicionér za stovky korun. Tady je pár osvědčených tipů, které pro vás naše redakce osobně vyzkoušela. A obstály na jedničku.


Šampon z žitné mouky? Ano a ne ledajaký!

Jak si vyrobit nejlevnější šampon na světě? Jednoduše. Vezměte misku, nasypte do ní tři lžíce celozrnné žitné hladké mouky, smíchejte s vodou tak, aby vznikla kašovitá hmota, a je to. Žitná mouka obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, E a vitamín K. Mimo jiné obsahuje také betakaroten, lutein, proteiny a omega-3 mastné kyseliny. Nejdůležitější je však vitamín B5 společně s panthenolem, které jsou nezbytné pro udržení zdravé pokožky a pevných vlasů.

Žitný šampon naneste při sprchování na vlasy a nechte několik minut působit (mouka na sebe natáhne mastnotu). Poté důkladně opláchněte teplou vodou. Již po prvním mytí vlasů pomocí žitné mouky budete mile překvapeni. Vlasy jsou opravdu jemné, poddajné a hlavně opravdu umyté. Navíc se prodlouží doba, než se vám vlasy opět zamastí. Nevěřte všemu, co se píše na internetu. Vyzkoušejte a uvěřte sami sobě.


V kuchyni ještě chvíli zůstaneme – vytvořte si domácí kondicionér

Pokud trpíte na slabé vlasy poničené dlouholetým barvením, mouka si jen tak sama neporadí. Do obchodu ale nemusíte, kondicionér už máte dávno doma, najdete jej v každé kuchyni či špajzce.

Čtěte také:  Chcete být úspěšní? Vstávejte brzy!

Zelený čaj je nejen léčivý nápoj, ale také zázračný vlasový kondicionér. Zelené lístky stimulují růst vlasů a zabraňují jejich padání. Tento přeliv je bohatý na antitioxidanty, které jsou skvělí bojovníci proti škodlivým volným radikálům. Vaše vlasy budou pevnější, budou se méně třepit a elektrizovat. Plavovlásky ocení taktéž schopnost zesvětlení odstínu v případě, že čaj doplníte citronovou šťávou. Naopak, pokud toužíte pro zvýraznění hnědých vlasů, přihoďte k zelenému čaji i jeden sáček černého. Jestli hledáte cestu k přírodnímu tužidlu, přidejte do čajového nálevu lžičku včelího medu či třtinového cukru. Po přelití vlasy minutu promasírujte a již neoplachujte.

Nenechte se odradit a zkoušejte

Receptů na domácí vlasovou kosmetiku je spousty. Tak jako v regálech obchodů najdete šampon pro každý typ vlasů, stejně si musíte najít i ten domácí. Vyzkoušejte více variant a zkoumejte, který je vhodný právě pro vaše vlasy. Nenechte se odradit, pokud hned vlasy nebudou dle vašich představ. Nezapomínejte, že jsou vlasy umrtvené několikaletým používáním chemií v šamponech a chvíli jim bude trvat, než se vzpamatují. Pokud vydržíte dostatečně dlouho (cca jeden měsíc), zjistíte, že se vaše vlasy o sebe dokáží postarat skoro samy. Nepotřebují tužidlo, aby měly objem, nepotřebují uměle vytvořený lesk. Zdravé vlasy vypadají krásně bez toho, abychom je museli do krásy nutit. Nezapomínejte také na zdravou životosprávu. Vlasy i nehty jsou odpadními cestami vašeho těla, pokud se budete stravovat nezdravě, nebudou zdravé ani vaše vlasy.


Starejte se o své vlasy šetrně, ekologicky a levně. Odměnou vám bude krásná pevná hříva, spokojená příroda, zdravější tělo a plnější peněženka!

Autor: David Web, Foto: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...