Chcete být úspěšní? Vstávejte brzy!

Ranní ptáče dál doskáče. Tohle pořekadlo zná snad každý. Nutno podotknout, že se nejedná jen o prázdnou frázi, ale skutečnou cestu k úspěchu. Je to pravidlo, kterého byste se měli držet, pokud na sobě chcete pracovat a chcete být výkonnější a úspěšní.


Úspěšní vstávají dřív než ostatní

Vstávání za svítání. To je jedna z věcí, kterou mají úspěšní lidé společnou. Zatímco ostatní mají ještě půlnoc, oni už pracují. Je to jednoduché, kdo dřív vyskočí z postele, více toho za den stihne.

Brzké vstávání zvýší nejen váš výkon, ale je také fungující recept na štěstí a spokojenost. Znáte to určitě sami. Rána jsou většinou nejhektičtější částí dne, kdy musíte v krátkém čase stihnout řadu povinností. Pokud se budete honit, stres se vás bude držet po celý den. Ráno zkrátka dělá den.

Naučte se proto vstávat dřív a využijte chvilky, kdy ostatní třeba ještě vyspávají, sami pro sebe. Dejte si něco dobrého k snídani, užijte si ranní procházku nebo si v klidu dopřejte šálek horké kávy nebo čaje. Přečtěte si noviny, poslechněte oblíbenou muziku, která vás dobře naladí. Připravte se na všechno, co vás dnes čeká. Otevřete diář a podívejte se, jaké úkoly máte dnes v plánu.

Užijte si chvíli, kdy tma odchází a na její místo se derou první ranní paprsky. Okamžik, kdy se láme noc a přichází den, je jedinečný a neopakovatelný. V kinematografii je tato doba označována jako magická hodina. A právě tento okamžik přináší zvláštní klid a radost.

Jak se naučit ráno vstávat?

Ranní vstávání dělá problém spoustě lidí. Ovšem není to nic, co byste se nemohli naučit. I v tomto případě platí pravidlo, že největšího efektu dosáhnete po malých krůčcích. Pokud jste zvyklí vstávat v osm a zítra si „v zápalu boje“ nařídíte budíka o dvě hodiny dříve, snaha o brzké vstávání vám nejspíš dlouho nevydrží. Spíše, než plní energie, se vzbudíte rozlámaní.

Čtěte také:  Mějte krásné vlasy jako z reklamy. Při správné péči dosáhnete zázraku

Na všechny změny musíte pomalu a stejně je to i s návykem ranního vstávání. Nařiďte si budíka o 15 minut dříve, takto vstávejte několik dní, třeba týden. Pak ručičku posuňte o dalších 15 minut. Takhle pokračujte, až se dostanete na hodinu, kterou považujete pro ranní vstávání za ideální.

Choďte brzo do postele

Podmínkou brzkého vstávání v klidu a v pohodě je samozřejmě brzké usnutí. Podle odborníků byste měli chodit spát před půlnocí. Takový spánek je údajně vydatnější a lidskému zdraví prospěšnější, než když usínáte hluboko po půlnoci.

Dospělý člověk potřebuje v průměru osm hodin spánku. Tato biologická potřeba je však zcela individuální a musíte najít vlastní správnou míru. To je celkem jednoduché. Stačí, pokud budete sledovat potřeby vlastního organismu.

Probudíte se ještě dříve než vám zazvoní budík? Pak je lepší hned vstát. Pokud znovu usnete, a za půl hodiny vás ze snad probere zvuk budíku, budete pravděpodobně více rozlámaní, než kdybyste vyskočili z postele hned po probuzení.

Spíte celou noc jako dřevo, ale když vám zazvoní budík, vůbec nevíte, která bije? Jste unavení, rozlámaní a máte pocit, jako byste vůbec nespali? Máte-li kvalitní matraci, je docela možné, že byste si prostě potřebovali ještě chvíli dáchnout. Dříve než začnete s trénováním ranního vstávání, zkuste si jít večer dříve lehnout. Zkuste alespoň pro jednou oželet večerní televizní program a zalezte do postele dříve, než je u vás obvyklé. Třeba budete ráno sami překvapeni, jak svěží jste vstali.

Naučit se vstávat brzy chce trochu trpělivosti a z počátku i přemáhání. Odměnou za trochu počátečního nepohodlí však brzy bude ničím nerušený čas, který můžete využít jen pro sebe.

Autor a zdroj: David Web, Foto: Pixabay

Mohlo by se vám líbit...