5 potravinových tipů pro lesklé a zdravé vlasy

Ať už jsou vaše vlasy vlnité či rovné, tmavé či světlé, všechny ženy zpravidla touží po silných, zdravých a lesklých vlasech. Ale jak jich dosáhnout? Existuje spousta produktů, které s tímto mohou výrazně pomoci, nicméně překrásné vlasy jsou především důsledkem vyvážené stravy. Je známa řada potravin, které by neměl opomíjet nikdo, kdo by si rád zvýšil, popřípadě udržel kvalitu svých vlasů.

Zelenina

Předpokladem pro zdravé a silné vlasy je dostatek minerálů a proteinů, poněvadž vlasy jsou z velké části tvořeny proteiny. Zelenina nás zásobuje kvalitními a lehce zpracovatelnými aminokyselinami. Mimo to nám také poskytují velké množství minerálů, včetně spousty vitaminů.

Chia semínka

Zdravé tuky jsou naprosto nezbytné při péči o vlasy. Semínka Chia obsahují řadu těchto tuků, které prospívají naší cirkulaci a zajišťují tak maximální přísun živin do našich vlasů. Navíc jsou nemalým zdrojem antioxidantů, které vedle všech svých skvělých účinků také chrání vlasy před vnějším poškozováním.

Dýňová semínka

Další nutností pro dokonalé vlasy jsou vitaminy B. Dýňová semínka obsahují především vitamin B7, který výrazně posiluje vlasovou odolnost a také podporuje jejich růst. Mimo jiné nám poskytují i vitamin C, který pomáhá vyplavovat olej, jenž tělo přirozeně využívá při péči o vlasy.

Včelí pyl

Ještě jste ho nikdy nezkoušeli, nebo o něm dokonce ani neslyšeli? Můžete si jej bez potíží obstarat u vašich místních včelařů, na trzích, nebo popřípadě prostřednictvím internetu. Nabízí nám širokou škálu minerálů, antioxidantů, vitaminů B a je sám o sobě proteinem.
Je důležité zmínit, že je třeba zpočátku konzumovat pyl pouze postupně v malém množství, abyste se vyhnuli možné závažné alergické reakci.

Horká voda

Základem je dostatečně se hydratovat, aby vlasy zůstávaly zvlhčovány a neztrácely vysycháním svůj lesk. A proč horká voda? Je tomu tak proto, že studená může do určité míry dráždit žaludek a narušit tím i odvádění živin do vlasů. Oproti tomu horká voda tento proces naopak posiluje.

Čtěte také:  Myslete zeleně: 8 důvodů proč pít zelený čaj

Autor textu: Vojtěch Novák; zdroj fotografie: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...